Mini żuraw to nie tylko przydatna, ale i bezpieczna maszyna. Sprawdź, dlaczego

Prace budowlane często są związane z potrzebą dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Istotne jest przy tym zachowanie bezpieczeństwa, a także przestrzeganie przyjętych norm. W trakcie prac budowlanych i architektonicznych pomocny okazuje się mini żuraw. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się dlaczego to innowacyjne rozwiązanie pozwala na bezpieczne i bezstresowe działanie w trakcie projektu.

Mini żuraw – niewielki dźwig z dużymi możliwościami

Spośród całej grupy żurawi samojezdnych na szczególną uwagę zasługuje mini dźwig. To urządzenie posiada tylko cztery koła, podnośnik i miejsce dla operatora. Pozwala ono na sprawne przemieszczanie i montaż ładunków takich jak elementy szklane, a jak wiemy te w dzisiejszych czasach nie należą do rzadkości. Producenci wybierają szkło, bo dodaje ono poczucia luksusu. Gruba tafla szkła jest na tyle wytrzymała, że w wielu miejscach spokojnie może zastępować materiały tradycyjne takie jak beton.

Przy elementach z wysoką podatnością na uszkodzenia warto zdecydować się na rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo. Mini żuraw posiada mobilność pozwalającą na dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc. Operator może wjechać praktycznie wszędzie, a następnie podnieść ładunek lub zręcznie dostarczyć element konstrukcyjny z użyciem dźwigu nawet na wysokości 15 metrów. Konstrukcje bywają umieszczone blisko sufitu, na ścianach, we wnękach i dlatego, aby je ściągnąć potrzebny jest odpowiedni zasięg – zaleca się co najmniej 9 metrów.

Mini żuraw – wynajem i ceny wynajmu

Mini żuraw na wynajem jest rozwiązaniem przydatnym w sytuacjach, gdy zachodzi potrzeba wymiany i przeniesienia ciężkiego elementu wybranej konstrukcji. Jest to praktyczne rozwiązanie mając na uwadze możliwości współczesnej techniki. Wyposażenie takiego urządzenia w silnik elektryczny pozwoli na jego wprowadzenie do pomieszczeń. Silnik diesla polecany jest na przestrzeniach otwartych.

Jeśli mowa o usługach z urządzeniem takim jak mini żuraw cena wynajmu jest rozliczana za sam czas pracy operatora. Gdy zdecydujemy się jedynie na wynajem samego mini dźwigu, możemy rozliczać się za dni, tygodnie, a nawet miesiące. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Mini żuraw budowlany – inwestycja, która odmieni plac budowy

Decydując się na mini żuraw budowlany, warto ustalić wszystkie etapy, na których taka maszyna będzie potrzebna. Wcześniejsze zaplanowanie pracy pozwoli na trafniejszą wycenę usługi i brak nieścisłości po zakończeniu realizacji.

Przeniesienie elementów na placu budowy z użyciem mini dźwigu wymaga odpowiednich parametrów – zasięgu, a także udźwigu. Warto mieć na uwadze, że będzie potrzebny również operator z odpowiednimi uprawnieniami.

Polecamy:
Szkło lakierowane w domu – dlaczego warto i gdzie się sprawdzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com