Miasto Krosno zyskuje status akademickiego! KPU zmienia się w PANS.

„Chodzi nie tylko o inny szyld, lecz o poważną reformę placówki. Powstanie PANS w Krośnie to efekt strategii MEiN, zmierzającej do zwiększania znaczenia oraz polepszania możliwości kształcenia uczelni zawodowych” – tak skomentowała prorektor ds .rozwoju dr Agnieszka Woźniak fakt, że dwa dni temu Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, zmieniała swój status w oparciu o ustawę i przekształciła się w Państwową Akademię Nauk Stosowanych.

To temat istotny nie tylko dla samej Uczelni, miasta Krosna, które od teraz jest już miastem akademickim, ale też dla całej społeczności związanej ze szkolnictwem wyższym. Spójrzmy więc na więcej szczegółów związanych z tym ważnym wydarzeniem.

Reforma w krośnieńskim KPU – czas na PANS, co z tego wynika?

Choć zalet związanych z tą reformą jest ogrom to trzeba przyznać, że jedną z najistotniejszych jest fakt,, że od teraz KPU przemianowana na PANS będzie miała możliwość prowadzić studia przygotowujące do zawodu nauczyciela całkowicie samodzielnie i niezależnie.

Przed wprowadzeniem zmiany i przemianowaniem na Akademia Nauk Stosowanych konieczne było zawarcie porozumienia z uczelnią akademicką dla takich działań. Tym samym krosienieńska akademia może przyszłym nauczycielom zaproponować szeroką palatę kierunków kształcenia do wyboru.

Jakie kierunki dla przyszłych nauczycieli czekać będą na Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie?

• wychowanie fizyczne,
• filologia angielska,
• pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Jesteśmy przekonani, że w przyszłości oferta Akademii będzie sukcesywnie rozszerzana o nowe kierunki i możliwości, dlatego warto śledzić kolejne kroki na drodze jej rozwoju i przyglądać się rosnącej sławie Krosna jako kolejnego miasta akademickiego na mapie naszego kraju.

Co warto wiedzieć o KPU zanim przemianowała się na PANS?

Zasłużenie uczelnia stała się akademią. W końcu jeszcze przed tą datą przez ponad dwie dekady istnienia placówki jej mury opuściło ponad 15 tysięcy absolwentów, a kilkanaście kierunków studiów które już oferuje – też robią wrażenie i zachęcają do rozpoczęcia studiów właśnie w tym miejscu. Bez względu na to, czy interesują Cię studia o profilu technicznym, przyrodniczo-rolniczym, społecznym, czy nauki o zdrowiu i humanistycznym – warto zapoznać się z bogatą propozycją Akademii, która będzie teraz coraz większa.

Jak podkreśla dr Krzysztof Frączek, prorektor ds. studiów: aktualnie Akademia kształci 2100 studentów i liczba ta obejmuje zarówno tych zdobywających wiedzę i wykształcenie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, I i II stopnia jak i na jednolitych magisterskich. Definitywnie: jest w czym wybierać!

Na zakończenie warto przytoczyć słowa Rektora Zbigniewa Barabasza „Kładziemy szczególny nacisk na kształcenie praktyczne. Prowadzimy studia dualne we współpracy z firmami, przekazujemy swoim studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też wpajamy konkretne umiejętności zawodowe. prowadzone przez nas badania naukowe mają charakter wdrożeniowy”

Jeśli więc chcesz studiować w miejscu, które na pewno przygotuje Cię do zawodu: nie szukaj dalej niż Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com