Meble na zamówienie – dlaczego warto?

Projektowanie wnętrz ze stolarzem ma przynajmniej dwie zalety. Wykonywane na wymiar meble zyskują na oryginalności i wyglądzie, a poza tym pozwalają optymalnie wykorzystać nawet małe i nietypowe wnętrza. Stolarz może mieć ciekawy pomysł na niepowtarzalny stół, taki jedyny w swoim rodzaju, albo także zaprojektuje ciąg szafek w kuchni, tak by nawet w małym aneksie znalazło się sporo miejsca i schowków. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na meble na zamówienie?

Przepis na oryginalne i niepowtarzalne meble

Czasem zwyczajnie nie ma innej możliwości, jak tylko szukać stolarza. Na przykład kiedy wąska wnęka w łazience jest idealnym miejscem na dodatkową szafkę, ale żadna o standardowych wymiarach, z tych oferowanych w sklepach, zwyczajnie nie pasuje. Warto jednak pamiętać, że stolarze często mają bardzo intrygujące pomysły i potrafią stworzyć z drewna prawdziwe arcydzieła, które będą zdobić wnętrza i wzbudzać podziw wśród gości.

Wtedy nie ma znaczenia, czy do pokoju, kuchni bądź łazienki pasują także i te standardowe meble. Ważniejszy jest bowiem efekt niepowtarzalnie zaaranżowanego wnętrza. Stolarz wykona bowiem nie tylko szafę na przedpokój, może przecież zaprojektować piękną ramę łóżka do sypialni, hokery do kuchni czy okazały blat pod umywalki do łazienki. W swych pomysłach uwzględni także preferencje wizualne nie tylko co do samej stylistyki, ale też materiałów wykończeniowych.

To również dobry pomysł na ciekawą, jak i funkcjonalną otwartą kuchnię, która jest częścią salonu i właścicielom zależy na jej reprezentacyjnym wyglądzie. Dlatego osoby, które stawiają na niepowtarzalność i spektakularne efekty, zdecydowanie powinny szukać częściej kontaktu ze stolarzem – artystą.

Meble na wymiar – radość z mieszkania

Optymalne wykorzystanie każdego centymetra, jest bardzo pożądanym zabiegiem szczególnie w mniejszych mieszkaniach. Z jednej strony bowiem liczy się przestrzeń, a z drugiej strony trudno sobie wyobrazić utrzymanie porządku i ładu bez licznych schowków, szuflad czy szaf. Meble na zamówienie sprawdzają się tu znakomicie. Nikt inny jak stolarz nie potrafi tak świetnie zagospodarować każdego centymetra, gwarantując też odpowiednią przestrzeń do swobodnego poruszania się we wnętrzu.

Zakład stolarski to również bardzo dobry adres przy planowaniu niewymiarowych kuchni, czy organizowaniu przestrzeni w przedpokoju czy w wąskiej sypialni, gdzie standardowe meble nie pasują albo utrudniają swobodne funkcjonowanie w mieszkaniu. Wykonanie węższego łóżka czy skonstruowanie wyższych szafek w kuchni to triki, które sprawią, że nawet w małym mieszkaniu można stworzyć przytulną i komfortową oazę dla wszystkich domowników.

Z dobrym stolarzem można uzyskać również kompozycje, które odznaczą się estetyką na zewnątrz i zagwarantują sporo przestrzeni do sprytnego przechowywania. W takiej kuchni bezwzględnie każdy przedmiot ma swoje miejsce, a dzięki temu o wiele łatwiej jest utrzymać nienaganny porządek we wnętrzu.

Profesjonalny serwis od a do z

Choć początek w projektowaniu mebli na wymiar bywa dość uciążliwy, to trzeba przyznać, że takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze meble na zamówienie nie absorbują takiej uwagi, jak zakup mebli w sklepie. Oczywiście konieczne jest przynajmniej jedno spotkanie, gdyż stolarz musi wymierzyć i obejrzeć przestrzeń. Tego jednak nie da się zazwyczaj uniknąć też przy meblach, kupowanych w sklepie. Nawet opcja zakupów internetowych wymaga poświęcenia sporej ilości czasu i cierpliwości.

Potem jednak przy meblach na zamówienie jest już tylko lepiej. Inwestor nie zajmuje się już zakupem materiałów, organizacją montażu czy transportu. Nie musi się również martwić, czy w zakupionym zestawie znajduje się komplet śrubek, zawiasów czy innych niezbędnych akcesoriów. Nie targają nim dylematy, czy jednak wszystkie szafki będą do siebie pasować i co jeśli jednak któraś jest zbyt długa czy zbyt szeroka? Meble na zamówienie są więc może nieco droższe, ale wielu inwestorów docenia tutaj brak konieczności biegania po sklepach, szukania elementów, których brakuje na magazynie czy stresu, związanego z brakiem transportu na czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com