Matura – strategiczne podejście do tematu

Egzaminy maturalne na horyzoncie! Nic dziwnego, że sprawiają, że wielu uczniów w całym kraju odczuwa ulgę, bo jeszcze trochę i koniec. Wszystkie miesiące nauki i zajęć dobiegają końca, a matura też wkrótce stanie się wspomnieniem, a nie terminem. Jednak to najwyższa pora, aby przygotować się do ostatecznych przygotowań.

Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących ostatecznego przygotowania do matur 2020.

1. Zapoznaj się z harmonogramem egzaminu

Miej kopię harmonogramu egzaminu przypiętą do ściany lub lodówki w domu i zaznacz wszystkie egzaminy, na których będziesz siedzieć. W niektóre dni będziesz mieć więcej niż jeden egzamin. Poznaj godziny rozpoczęcia, aby upewnić się, że nie umknie Ci egzamin ani nie spóźnisz się. Znajomość kolejności egzaminów będzie również odgrywać kluczową rolę w organizacji i ustalaniu priorytetów nauki w ostatnich dniach.

2. Zapoznaj się z dokumentami egzaminacyjnymi

Koniecznie musisz znać układ egzaminu przed przystąpieniem do egzaminu. Na każdym egzaminie powinieneś wiedzieć, jak długo trwa sesja egzaminacyjna i jaki jest jej układ. Musisz znać system oceniania. Wiedz, na ile pytań musisz odpowiedzieć, aby zdać.

3. Dowiedz się więcej na temat uprawnień do kalkulatora i innych pomocy naukowych

Musisz wiedzieć z wyprzedzeniem, podczas jakich egzaminów możesz korzystać z kalkulatora i innych narzędzi dydaktycznych. Musisz mieć własny kalkulator, ale niektóre elementy zapewnia szkoła. Musisz wiedzieć na jakie przedmioty pozwala się podczas Twojego egzaminu maturalnego.

4. Zarządzanie czasem

Tak wiele skarg uczniów na egzaminy koncentruje się wokół, „nie było wystarczająco dużo czasu” „Nie skończyłem pracy”. A Ty ile czasu potrzebujesz?! Egzaminy maturalne są prawdopodobnie najdłuższymi egzaminami, jakie kiedykolwiek zdasz. Jest to taki sam przydział czasu dla każdego ucznia, więc kontroluj swoje zarządzanie czasem. Kiedy już opracujesz swój harmonogram, przestudiuj go. To może być najcenniejszy fragment nauki, który wykonujesz dzień przed egzaminem.

Przed przystąpieniem do egzaminu dobrze jest obliczyć, ile czasu możesz przeznaczyć na każdą sekcję. Rozważ to tak, aby sekcje o większym znaczeniu miały więcej czasu. Po opracowaniu harmonogramu czasowego przestudiuj go. To może być najcenniejszy element nauki, który wykonujesz dzień przed egzaminem. Po przybyciu do szkoły zapisz harmonogram w książeczce z odpowiedziami, abyś mógł się do niego odwołać podczas egzaminu i trzymał się go. Nawet jeśli nie ukończysz pytania – idź dalej. Kilka dodatkowych punktów, które zbierasz, kończąc pytanie, jest warte poświęcenia, aby zebrać o wiele więcej punktów za nowe pytanie.

Weź ze sobą zegarek i połóż go na swoim stole. Każda sala egzaminacyjna musi mieć zegar, ale nie polegaj na tym. Spoglądanie na swój zegarek pozwala zachować większą kontrolę i zachować większy spokój – więc trzymaj się tego. Przydzielenie czasu na każde pytanie (zgodnie z powyższym opisem) jest pierwszą strategią egzaminacyjną. Następnie decydujesz, w jakiej kolejności odpowiedzieć na pytania. Nie musisz odpowiadać na pytania w kolejności chronologicznej.

Do napisania artykułu zainspirowała nas oferta sklep.terazmatura.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com