Maszyny dla twojej firmy – w co warto zainwestować?

Wybierając maszyny dla swojej firmy ważne jest, aby wybrać takie zaplecze techniczne, która poradzi sobie z materiałami, które planujesz zginać, czy poddać innej obróbce. Każdy typ ma określone wymagania dotyczące materiałów, które można do tego rodzaju maszyn stosowań.  Podobnie grubość materiału wpłynie na tonaż i specyfikacje. Spójrzmy zatem na najpopularniejsze opcje – co powinno każdemu zapewnić wgląd w możliwości inwestycyjne w tym zakresie.

Prasy krawędziowe

Jedną z podstawowych maszyn, którą warto mieć w swojej firmie jest prasa krawędziowa. firma zajmująca się produkcją metali, której celem jest konsekwentne zaspokajanie potrzeb klientów, nie może się po prostu bez niej obejść. Tym bardziej, że istnieje wiele innych korzyści płynących z obróbki metalu za pomocą pras krawędziowych. Warto sprawdzić dokładniej, co
prasy krawędziowe oferują firmom produkcyjnym, chodzi między innymi o zalety takie jak:

  • zdolność do wykonywania złożonych operacji,
  • automatyzacjai ogólną poprawę wydajności.

Prasa krawędziowa to rodzaj sprzętu, który może wykonywać szereg funkcji, takich jak wykrawanie, gięcie, cięcie, tłoczenie, wykrawanie i wiele innych. Naprawdę wiele branż mocno korzysta z tej maszyny, gdyż pozwala ona opracować nawet najbardziej niestandardowe rozwiązania. Od swoich początków jako prostej mechanicznej prasy krawędziowej na początku XX wieku, współczesne powtórzenia nadal podtrzymują wczesną spuściznę prasy krawędziowej jako jednych z najbardziej użytecznych maszyn do produkcji, co czyni je bezkonkurencyjną inwestycją dla firm w wielu branżach.

Tym bardziej, że w porównaniu z innymi metodami produkcji prasa krawędziowa wytwarza mniej odpadów materiałowych. Głównym powodem tego jest to, że jest w stanie wyginać, ciąć lub zginać blachę na dokładne kawałki. Ponieważ często jest to sterowane komputerowo (CNC), procesy prasy krawędziowej są zazwyczaj zautomatyzowane. Wszystkie jego komponenty — matryce, stemple, wózki toczne — mogą być zgodne z dobrze skonfigurowaną procedurą, która po prostu działa, jak należy.

Inne maszyny, w które warto zainwestować:

  • Walcarki rolkowe – inaczej znane jako zwijarki rolkowesą niezastąpione, jeśli chodzi o zadania związane z walcowaniem na zimno blach o różnorakiej grubości i szerokości.
  • Giętarki beztrzpieniowe– wyróżniają się tym, że są małe i wysoce mobilne, a z powodzeniem zastosujesz je zawsze wtedy, gdy chodzi o gięcie rur na małe promienie.
  • Wyoblarki– to kolejna maszyna, którą warto mieć w swoim zakładzie, ponieważ jest numerem jeden, jeśli chodzi o obróbkę plastyczną metali (zarówno na gorąco, jak i na zimno).

Bez względu na to, czy chodzi o prasy poziome i inne wymienione tutaj narzędzia – jeśli skorzystasz z rozwiązań oferowanych przez wysokiej jakości producentów, jak na przykład PAX – absolutnie możesz liczyć na to, że się nie zawiedziesz i że ta inwestycja zwróci Ci się szybciej niż sądzisz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com