Polisolokaty są produktami ubezpieczeniowymi dostępnymi w bankach działających na rynku. I choć polisolokaty zyskują zwolenników, ich posiadanie może przysporzyć kilka niekomfortowych sytuacji, a jedną z nich jest chociażby próba rezygnacji ze wspomnianej usługi. Jak więc korzystnie rozwiązać ten problem, bez ryzyka, jakim jest utrata ulokowanej gotówki.
Problemy z polisolokatą
Szacuje się, że polisolokata zyskująca coraz większą ilość zainteresowanych nie jest produktem dla każdego- jest to związane chociażby z wymogiem znajomości samego produktu. Kolejnym minusem samego produktu jest wysoka opłata związana z rezygnacją z usługi, która wynosi nieraz nawet 100% ulokowanej kwoty.
Co więc należy zrobić?
Przede wszystkim decydując się na polisolokatę należy mieć niezbędną wiedzę nie tylko na temat samego produktu, ale również podstaw rynku finansowego, co pozwoli nam na obiektywną ocenę wybranej usługi i podjęcie ostatecznej decyzji. Jeśli jednak jesteś niezadowolonym właścicielem tej usługi, masz zasadniczo kilka możliwości wybrnięcia z tej sytuacji. Jednym z możliwości pomagających w rezygnacji z polisolokaty jest decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Decyzja prezesa obejmuje znaczne obniżenie opłat związanych z rezygnacją z usługi, warto jednak pamiętać, że to wsparcie ze strony UOKiK dotyczy usług znajdujących się ówcześnie w ofertach banków. Jednym z ostatecznych rozwiązań jest sądowe rozwiązanie sprawy. Konsument ma o tyle łatwiejszą drogę w sądzie, że coraz więcej dotychczasowych właścicieli polisolokat decyduje się na zakończenie jej użytkowania i szuka zadowalającego ich rozwiązania. Warto jednak spróbować pozbyć się polisolokaty w bardziej polubowny sposób, a drogę sądową traktować jako ostateczność (pomocna może okazać się w tym kancelaria, która odzyskuje pieniądze z polisolokaty Kraków).
Co z polisolokatami?
Polisolokaty choć są na rynku już jakiś czas, są produktem dość świeżym i niedawno odkrytym. Porównując polisolokaty do tradycyjnych lokat wypadają one obiecująco, jednak nie można zapominać, że jest to produkt ubezpieczeniowy dostępny w banku, a więc niesie za sobą pewne ryzyko, związane chociażby z trudnościami z rezygnacją z usługi.
Zanim więc zdecydujemy się na daną usługę, dobrze jest dokładnie zapoznać się ze specyfiką danej usługi, porównać wszystkie „za” i „przeciw” korzystania z danej usługi oraz konsekwencje związane z rezygnacją. W przypadku polisolokat niemałe kontrowersje powoduje sposób rezygnacji z usługi i związane z tym konsekwencje. Koszty związane z rezygnacją usługi należą do największych i w niektórych przypadkach zdarza się, że klient traci wszystkie ulokowane pieniądze, co nie jest ani łatwym ani przyjemnym obrotem sprawy.
Produkty bankowe z rozsądkiem
Polisolokaty podobnie jak inne produkty bankowe niosą za sobą pewne ryzyko wynikające z ich niewłaściwego użytkowania, dlatego też niezależnie od wyboru konkretnego produktu bankowego należy wybrać mądrze i z głową, być świadomym ponoszonego ryzyka, a także wszelkich korzyści i potencjalnych strat wynikających z użytkowania wybranej usługi bankowej.