Masz podpisaną umowę z kurierem? Sprawdź jakiej paczki nie wyślesz!

Wysyłka paczek może być sporym obciążeniem finansowym dla firm, których podstawą działalności jest prowadzenie sprzedaży na odległość lub innych działań związanych z częstym przesyłaniem towarów. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z firmą kurierską, dzięki czemu przesyłka będzie kosztowała sporo mniej.

Na podpisanie umowy z kurierem decydują się zarówno mniejsze, jak i większe firmy. Dzięki temu mogą liczyć na ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb, kompleksową obsługę i odbieranie paczek bezpośrednio z siedziby firmy. Cena takich usług w ramach umowy jest zdecydowanie niższa niż ta, która znajduje się w standardowym cenniku. Dla firmy kurierskiej i tak jest to korzystne rozwiązanie, gdyż ma stałego klienta, który dużo wysyła, a więc zapewnia stały dopływ nowych zleceń. Z perspektywy kuriera lepiej jest mieć umowy z kilkoma dużymi firmami, które sporo wysyłają niż realizować pojedyncze przesyłki dla klientów indywidualnych.

Ubezpieczona paczka, monitorowana wysyłka

Tani kurier to doskonałe rozwiązanie dla firm wysyłających sporo przesyłek. Oprócz niższej ceny firmy kurierskie przyciągają nowych klientów wieloma dodatkowymi usługami. Przede wszystkim, upraszczają wszystkie formalności, dzięki czemu wysyłka jest szybka, sprawna i bezproblemowa. Co więcej, bardzo często w koszt usługi jest już wliczone ubezpieczenie przesyłki. To szczególnie ważne w przypadku wysyłania towarów o wysokiej wartości, które powinny w idealnym stanie dotrzeć do adresata i nie mają prawa zaginąć po drodze. Wiele sprawdzonych firm kurierskich oferuje również możliwość śledzenia przesyłki online. Wystarczy na stronie firmy kurierskiej wpisać indywidualny numer przesyłki i można od razu sprawdzić, gdzie znajduje się paczka i jak daleko jeszcze ma do adresata.

Nie każda przesyłka jest możliwa do wykonania

Dobra umowa z firmą kurierską to świetne rozwiązanie szczególnie dla firm, które często wysyłają przesyłki za granicę. Cena paczki do Finlandii lub do innych bardziej odległych krajów może być dosyć wysoka. Jeśli jednak firma wysyła takich paczek kilkaset w miesiącu, może liczyć na umowę z dużym upustem cenowym. Trzeba jednak pamiętać, że choć tani kurier działa szybko, sprawnie i bezproblemowo dostarcza przesyłki, nie zawsze i nie wszystko da się wysłać.

Przede wszystkim, paczka musi mieścić się w granicach rozmiarowych, jakich wymaga firma kurierska. Jeśli chcemy wysłać coś, co jest gabarytowo bardzo duże lub ma nietypowe rozmiary, może się okazać, że bez względu na koszty firma kurierska nie podejmie się takiego zadania. Podobnie jest w przypadku zawartości, która może ulec zniszczeniu lub zepsuciu się po drodze. Koszt i cena to jedno, a możliwości przewoźnika to drugie. Nawet, jeśli firma będzie gotowa zapłacić każdą cenę, może się okazać, że paczka nie zostanie przez kuriera przyjęta, chociażby z tego względu, że nie zmieści się w aucie dostawczym.

Polecamy:
Usługi kurierskie – czyli jak szybko i tanio nadać przesyłkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com