Masz korniki w ogrodzie? Pora na zwalczanie szkodników!

Jeśli korniki są aktywne na Twojej posesji, co możesz zrobić? Szukaj oznak niedawnego ataku na swoich drzewach, a nie tylko zmian koloru korony. Zidentyfikuj korniki, które powodują problem, usuwając korę i badając obecne postaci dorosłe. Zlokalizuj i oznacz wszystkie drzewa, które zostały zaatakowane, i zidentyfikuj wszystkie drzewa z rozwijającym się czerwiem. Musisz określić i natychmiast rozpocząć odpowiednie działania zarządcze. Aktualne metody zwalczania inwazji kornika drukarza podsumowano poniżej. Artykuły wymienione w sekcji referencyjnej mogą dostarczyć bardziej szczegółowych informacji na temat strategii tego jak zwalczyć korniki. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z lokalnym specjalistą w tej dziedzinie. Wielu specjalistów lub firm zajmujących się zwalczaniem szkodników ma również wiedzę i sprzęt, które pomogą Ci w walce z kornikiem.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek taktyki zarządzania pamiętaj!

Jeśli kornik z powodzeniem zbudował galerie jaj i larw na drzewie, drzewo uschnie w wyniku opasania drzewa przez żerowanie larw lub wprowadzenie i późniejsze namnażanie się grzybów z tymże atakiem powiązanych. Jeśli kornik dopiero co atakuje drzewo, może być możliwe uratowanie go, jeśli galaria larw nie opasuje go całkowicie i podejmiesz natychmiastowe działania. Środki owadobójcze mogą być stosowane do ochrony wartościowych, zdrowych drzew i / lub zabijania czerwiu w zarażonych drzewach – oczywiście jeśli są właściwie stosowane.

Przed lub podczas stosowania środków owadobójczych należy podjąć następujące działania:

• Prawidłowo zidentyfikuj chrząszcze powodujące uszkodzenia.
• Dokładnie zidentyfikuj drzewa wymagające leczenia.
• Należy stosować odpowiednie środki chemiczne i metody aplikacji,
• Zastosuj chemikalia w odpowiednim czasie.
• Dokładnie przykryj każde drzewo.
• Potraktuj specyfikiem wszystkie drzewa, które zawierają rozwijający się czerw.

Zapobiegawcza obróbka chemiczna może być stosowana, gdy koszt zabiegu jest więcej niż rekompensowany przez potencjalne straty, które mogłyby wystąpić, gdyby chrząszcze zaatakowały i zabiły drzewo (drzewa). Zapobiegawcze zastosowania chemiczne chronią drzewa przed atakiem korników przez okres od kilku miesięcy do roku, jeśli są odpowiednio stosowane. Metoda ta jest często stosowana do ochrony cennych drzew w krajobrazie, nasadzeniach podwórzowych i drzewostanach szkółkarskich, gdy w pobliżu występuje aktywność korników większa niż normalnie.

Nie stosuj środków owadobójczych na drzewa zaatakowane przez korniki już dawno – chyba że drzewa nie można wyciąć i usunąć przed pojawieniem się czerwiu inwazji. Nie stosuj środków owadobójczych na drzewach, z których wylęgły się już lęgi kornika. Można spryskać drzewa uszkodzone przez sprzęt budowlany zatwierdzonym środkiem owadobójczym jako środek zapobiegawczy przed atakiem, zwłaszcza jeśli aktywność kornika była wysoka w okolicy. Aby uzyskać informacje o pestycydach, skontaktuj się z profesjonalistami, którzy posiadają w tym temacie odpowiednią wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com