Masz kapitał inwestycyjny? Sprawdź dlaczego warto zainwestować w złoto?

Już od zarania dziejów ten szlachetny kruszec, jakim bez wątpienia jest złoto, kojarzony jest z przepychem, bogactwem i stabilizacją finansową. Wielu inwestorów decyduje się bez chwili zawahania na lokowanie swoich kapitałów właśnie w złocie. Nic dziwnego, inwestycje w ten kruszec są, jak się powszechnie sądzi, jednymi z najbezpieczniejszych metod lokowania swoich funduszy.

Z czego może to wynikać?

Jakby na to nie patrzeć, cena złota jest praktycznie niezmienna od początków XIX w. Jest ona niezależna od lokalnych kryzysów finansowych jak również zatargów politycznych. Warto przytoczyć w tym miejscu sytuację z roku 1929 w USA, kiedy to banki masowo ogłaszały swoją upadłość. Właściciele kont woleli trzymać na nich złoto niż walutę pieniężną. Zaufanie do złota nie spadało. Do tej pory banki wolą gromadzić rezerwy finansowe w tym właśnie kruszcu.

Dlaczego warto wybrać złoto?

Decyzja w co zainwestować kapitał pieniężny powinna zostać przez nas wnikliwie przemyślana. W sytuacji kiedy zainteresowani jesteśmy inwestycją raczej wieloletnią, z pewnością będzie to dobry wybór. Dodatkowo mamy przed sobą całą gamę metod i produktów do wyboru. Dużo przydatnych informacji znaleźć możemy na portalu http://skup.zlota.pl/zloto-inwestycyjne. Jeśli już postawimy na złoto, zainwestować możemy w biżuterię, monety czy też całe sztabki złota. Jakie są zatem zalety inwestycji w poszczególne wyroby?

– biżuteria ze złota:

zdecydowanie dużo prościej będzie nam przetransportować przez granicę złotą biżuterię choćby na sobie niż wielką sztabkę czy tez kolekcje monet w torbie podręcznej.

jeśli mamy do czynienia z sygnowaną biżuterią ręcznie robioną, możemy być niemal pewni, że jej wartość stale będzie rosła,

niewiele jest miejsc na ziemi, gdzie ze zdobyciem złota możemy mieć jakikolwiek kłopot.

inwestując w złotą biżuterię zdecydować możemy się na zakup produktu o dużej wartości artystycznej, która bez wątpliwości w przyszłości będzie procentować i zarabiać na siebie

złota biżuteria przekazywana jest często w spadku i stanowi wtedy element dobra rodowego, a to jak wiadomo zawsze jest w cenie.

– złote monety:

tu zdecydowanie na plus będzie niewielki rozmiar monet a co za tym idzie brak konieczności inwestycji na raz dużej sumy pieniędzy. Poza tym monety nie są duże, więc i z przechowywaniem ich nie powinno być większego kłopotu. Dodatkowo do wyboru mamy tu dwa rodzaje monet: bulionowe oraz kolekcjonerskie. Monety bulionowe czyli wykonane z metali szlachetnych (złoto, srebro, platyna) pozbawione są wartości nominalnej. Kupuje się je wyłącznie dla zawartego w nich kruszcu a zamiast nominału podaje się po prostu wartość kruszcu, np. 1 OZ (uncja). Monety kolekcjonerskie to również monety z metali szlachetnych, jednak bite zwykle w celu uczczenia ważnych wydarzeń lub osób. Wartość takich monet określana jest zazwyczaj według trendów rynkowych, mimo tego, że posiadają one swój zadeklarowany nominał.

– sztabki ze złota:

Waga jednej sztabki ze złota to 1 uncja jubilerska, czyli 31 gramów. Czysta sztabka złota posiada próbę 999 i jest to najczystsze złoto jakie można dostać na rynku. Jak dowiadujemy się z portalu www.skup.zlota.pl. niewątpliwą zaletą kupna złotych sztabek jest zwolnienie ich z podatku VAT. Za samo posiadanie sztabek złota nie ma konieczności płacenia podatku. Złoto jak wiemy, nie straci na swojej wartości w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń takich jak kryzys czy wojna. Dodatkowym atutem inwestowania w sztabki jest pewność tego, iż ich wartość nigdy nie spadnie, jak bowiem wiemy, tego cennego kruszcu jest coraz mniej.

W porównaniu z walutą pieniężną wypada bardzo korzystnie, choćby jeśli wziąć pod uwagę inflację, i fakt iż złoto nie jest aktywem, którego wartość zawsze rośnie w tempie wyższym od inflacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com