Masz firmę transportową? Postaw na wytrzymałe siatki zabezpieczające ładunek

Właściwe zabezpieczenie transportowanego ładunku jest nie tylko wymagane przepisami, ale także niezbędne, by towar dotarł na miejsce w nienaruszonym stanie. Podczas przewożenia drobnych elementów na przyczepach lub naczepach warto stosować odpowiednio dobrane siatki ładunkowe. Sprawdź, czym charakteryzują się takie produkty.

Siatka do zabezpieczenia ładunku – jak się ją wykorzystuje?

Siatki zabezpieczające ładunek można zakładać na różnego rodzaju pojazdy. Stosuje się je po to, by przewożone elementy nie mogły przemieszczać się wewnątrz przestrzeni ładunkowej w sposób niekontrolowany, co mogłoby spowodować ich uszkodzenie lub w skrajnym przypadku wypadnięcie poza burtę przyczepy lub bagażnika. 

Takie sytuacje są niedopuszczalne, ponieważ wywołują niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Skutkują również utratą lub zniszczeniem towaru, dlatego warto wykorzystać dostępne rozwiązania, które pozwolą skutecznie zabezpieczyć przewożone ładunki. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się siatki zabezpieczające do transportu. Są dostępne w różnych wariantach, dlatego można dobrać je do konkretnych potrzeb.

Siatki transportowe najczęściej wykorzystuje się:

  • w bagażnikach samochodów dostawczych,
  • do osłony ładunku na przyczepach, 
  • jako siatki bagażowe,
  • jako siatki rozdzielające przestrzeń załadunkową.

To produkty o uniwersalnym zastosowaniu, które są chętnie wykorzystywane podczas przewożenia wielu rodzajów ładunku. Zabezpiecza się nimi zarówno drobne towary umieszczone na pace, jak i obiekty wielkogabarytowe, które wymagają ochrony przed uszkodzeniem podczas przewozu. Siatki do zabezpieczania ładunku to elementy, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy transportowej.

siatka zabezpieczająca przyczepę samochodu dostawczego

Siatki ładunkowe skutecznie zabezpieczają przewożony towar przed przemieszczaniem i wypadnięciem poza przestrzeń transportową. Można zamówić je w wielu różnych wariantach, co pozwala na idealne dopasowanie do konkretnych potrzeb, nawet nietypowych.  

Siatki zabezpieczające ładunek – czym się charakteryzują?

Siatka na pakę samochodu jest narażona na działanie różnego typu czynników (mechanicznych, chemicznych, atmosferycznych itp.), dlatego przede wszystkim musi być wykonana z odpowiedniego materiału, który nada jej pożądaną wytrzymałość. Polecanym tworzywem jest polietylen – odporny na uszkodzenia, a przy tym można produkować z niego siatki ładunkowe o różnorodnych parametrach, na przykład o wybranej szerokości oczek. 

Ponadto jest odporny na działanie substancji chemicznych, wilgoci czy skrajnych temperatur, dlatego wykonane z niego produkty można wykorzystywać do ochrony towarów w różnych warunkach.

Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie siatki do zabezpieczania ładunku na konkretny wymiar. Dzięki temu jej montaż na przyczepie lub naczepie będzie łatwy i szybki, a także zapewni odpowiedni poziom zabezpieczenia. 

Zalety siatek ładunkowych

Siatki do zabezpieczania ładunku są polecane przedsiębiorcom zajmującym się przewozem towarów, ale także osobom prywatnym, które chcą transportować mniej typowe elementy w bezpieczny sposób, na przykład podczas prac remontowych lub przeprowadzki.

Dlaczego warto postawić na siatki zabezpieczające ładunek? Są to produkty:

  • łatwe w montażu,
  • uniwersalne w zastosowaniu,
  • odporne na rozerwanie, 
  • odporne na działanie czynników atmosferycznych, 
  • dostępne w wielu wariantach.

Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie produktu na konkretny wymiar. W takim przypadku można dodatkowo zlecić obszycie go taśmą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com