Masz firmę budowlaną? Sprawdź, jak możesz zabezpieczyć teren budowy!

Prowadzisz własną działalność gospodarczą w zakresie budownictwa i utrzymania dróg? Często bierzesz udział w przetargach na budowę biurowców, remonty dróg oraz inne prace związane z branżą budowlaną? Podczas realizacji zlecenia w miejscach użytku publicznego, musisz wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć teren budowy lub remontu. Przeczytaj ten wpis i dowiedz się więcej o tym, jak właściwie oznaczyć miejsce realizacji prac budowlanych.

Metody pozwalające na odpowiednie zabezpieczenie terenu pod remont drogi, budowę nowego obiektu budowlanego lub, np. wymianę poszycia dachowego są naprawdę różne. Kiedy przeprowadzasz prace ziemne na głębokościach, musisz zorganizować odpowiednie obejście tego terenu tak, aby nikt nie został narażony na wypadek. W takich miejscach doskonale sprawdzi się kładka pieszo-rowerowa.

Czym jest kładka pieszo-rowerowa i kiedy przydaje się w firmach budowlanych?

Podczas przeprowadzania głębokich wykopów, np. pod remont drogi lub fundamenty, warto zadbać o to, by umożliwić przejście osobom pieszym, a także przejazd rowerom. Bezpieczeństwo w takich miejscach to podstawa, dlatego warto zainwestować w most rowerowy lub kładki dla pieszych, które umożliwiają bezpieczne przejście nad głębokimi otworami w ziemi czy nawet ponad sprzętem budowlanym.

Warto dodać, że kładka piesza lub rowerowa może być zamontowana przez firmę budowlaną nie tylko w miejscach, gdzie przeprowadzany jest remont lub budowa nowego obiektu. Inne miejsca, gdzie sprawdzają się takie rozwiązania, to np. kładka dla pieszych nad autostradą lub most dla pieszych i rowerzystów nad rzeką. Jak widzisz, rozwiązania tego typu mają wiele zastosowań – nie tylko typowo w branży budowlanej, ale także jako element infrastruktury drogowej.

Jakie dodatkowe zabezpieczenia na terenie budowy należy stosować?

Prowadząc firmę budowlaną, musisz wiedzieć, jakie są odpowiednie zabezpieczenia terenu, gdzie realizujesz prace budowlane, np. na wysokościach lub na głębokościach. W takich sytuacjach niezbędne będzie odpowiednie oznakowanie drogowe, zabezpieczenie miejsc niebezpiecznych taśmą ochronną, a także zastosowanie tzw. kładek dla pieszych i rowerów
– oczywiście tylko w razie konieczności zmiany organizacji ruchu. Ogólnie rzecz biorąc,
do podstawowych metod zabezpieczania miejsc, gdzie są przeprowadzane prace drogowe, niezbędne są takie elementy, jak:

  • znaki drogowe,
  • sygnalizacja świetlna,
  • taśmy ostrzegawcze,
  • sygnały dźwiękowe.

Czy stosowanie kładek pieszo-rowerowych jest bezpieczne?

Nie ma żadnej, nawet najmniejszej wątpliwości, że stosowanie kładek dla pieszych i rowerów w pobliżu terenu remontu lub budowy dróg są nie tylko bezpieczne, ale i w 100% funkcjonalne. Wystarczy, że wybierzesz modułowe kładki od renomowanego producenta,
a jej montaż zajmie Ci stosunkowo niewiele czasu. Przy pomocy kładek możesz zapewnić pieszym i rowerzystom bezpieczne przejście ponad terenem budowy lub remontu, a także ochronić ich przed niebezpiecznymi wypadkami losowymi.

Czym są testy biologiczne do autoklawu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com