Masażysta: zarobki, kwalifikacje i techniki – wszystko co musisz wiedzieć

 

Według statystyk, ponad 50% Polaków korzysta lub korzystało z usług masażysty. Tendencja z każdym rokiem jest zwyżkowa, co pokazuje, że Polacy coraz częściej decydują się na masaż. Chcesz się dowiedzieć jak zostać profesjonalnym masażystą, jakie musisz mieć kwalifikacje, oraz na jakie zarobki możesz oczekiwać? Zapraszam Cię do poniższego artykułu.

Technik masażysta — zawód z rosnącym zapotrzebowaniem

Tak jak poinformowałem wcześniej, popyt na masaże rośnie z każdym rokiem. Pandemia Covid-19 jeszcze mocniej podsyciła zapotrzebowanie na masażystów oraz fizjoterapeutów. Główne ośrodki, w których możesz szukać zawodu jako masażysta, to przede wszystkim hotele, spa, gabinety urody i masażu, a także kliniki zdrowotne. Fizjoterapeuta może również otworzyć własną działalność, ale…

Jakich kwalifikacji potrzebujesz?

Pamiętaj, że bycie masażystą to ogromna odpowiedzialność i to właśnie na tym aspekcie powinieneś się skupić. Do pracy jako technik masażysta, nie potrzebujesz żadnych kwalifikacji, kursów, ani tym bardziej szkoły czy studiów. Jednak, żeby w pełni świadczyć usługi z zakresu fizjoterapii, powinieneś odbyć kurs masażu np.: szkoła technik masażysta bytom. Brak kwalifikacji prowadzi do negatywnego PR-u twojej osoby, co następnie przekłada się na zaufanie klientów.

Inaczej prezentuje się również masaż rehabilitacyjny, do którego wykonywania potrzebny jest tytuł technika fizjoterapii lub magistra na kierunku fizjoterapii. Wniosek prezentuje się kolejno, osoba, która ukończyła jedynie kurs masażu, nie może pracować w klinikach zdrowia, ani świadczyć usług z zakresu masażu rehabilitacyjnego.

Kurs masażu — warto czy nie?

Poprawna odpowiedź na powyższe pytanie: to zależy. Jeżeli chcemy czerpać zyski z bycia fizjoterapeutą i nie planujemy zajmować się masażem rehabilitacyjnym, to jak najbardziej. W szczególności, że masaże komercyjne są najpopularniejszą formą na rynku — jak sama nazwa wskazuje. Rzesza gabinetów pielęgnacyjnych, masażu, a także SPA, głównie świadczą masaże relaksacyjne, które poprawiają i regenerują skórę, a także rozluźniają mięśnie.

Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na kurs masażu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą danego szkolenia. Jedną ze zweryfikowanych stron jest.: szkoła technik masażysta bytom. Twoje umiejętności mogą odbić się kosztem czyjegoś zdrowia.

Ile kosztują twoje umiejętności?

Szacuje się, że średnia zarobków masażysty to około 3000 zł., na miesiąc (netto). Oczywiście ceny zależą od całej gamy czynników m.in.:

  • Miejsce świadczonych usług oraz ilość potencjalnych interesariuszy.
  • Sprzęt, którym dysponuje dany gabinet, również przekłada się na wielkość zarobków.
  • Doświadczenie to fundamentalny filar, który determinuje o ilości i zadowoleniu twoich klientów.Warto również przytoczyć kilka czynników i cech, którymi powinien odznaczać się dobry masażysta, są to m.in:
  • empatia,
  • wyrozumiałość
  • cierpliwość
  • staranność
  • komunikatywność
  • dokładność.Podsumowując, masażysta powinien odznaczać się empatią, ponieważ ma bezpośredni kontakt z ciałem klienta. Fitoterapeuta bezwarunkowo musi wykazywać się wyrozumiałością — w szczególności dla „świeżych”klientów. Na koniec oczywiście komunikatywność, która zważy na twoim wizerunku i nie tylko.

Dlaczego warto prowadzić kampanie przez dom mediowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com