Marzysz o biurze w domu? No to świet(l)nie!

Biuro w domu, komfortowe warunki do pracy, własna przestrzeń. Praca w takich warunkach może być jeszcze bardziej efektywna, niż w dużym biurowcu, pośród mnóstwa ludzi naokoło. Większość z nas potrzebuje się skoncentrować na wykonywanych zadaniach. To dlatego część pracy zabieramy ze sobą lub stawiamy na zajęcia, które dają szansę pracowania z domu. Co nam jest potrzebne, by urządzić kącik do pracy?

Nie obejdzie się bez dobrego oświetlenia

Ergonomiczny fotel i obszerne biurko, to wciąż nie wszystko. Praca wymagająca skupienia, zadania, nad którymi niekiedy ślęczymy kilka godzin, nie mogą obejść się bez właściwie dobranego oświetlenia. Rynek jest na tyle bogaty, by z powodzeniem znaleźć oświetlenie, które poza funkcjonalnością, zaoferuje estetykę dopasowaną do aranżacji domowego biura.

Na co warto postawić? Klasyczna propozycja to lampki biurkowe. Nie muszą być jednak nudne i banalne. Jeśli znajdziemy oryginalną konstrukcję, nie tylko będziemy cieszyć się komfortowym miejscem do pracy, ale i estetyką, która wpłynie pozytywnie na odbiór aranżacji całego pomieszczenia.

Podczas realizowania wymagających i złożonych zadań, nic nie powinno nas rozpraszać. Barwa światła, jego natężenie, oświetlany obszar, będą najważniejsze. Dekoracyjność lampy biurkowej niech jednak ich nie przysłoni. Wskazana jest prostota. Nie martwmy się o dopasowanie do wystroju domowego biura. Proste, nie znaczy byle jakie. Nowoczesne lampki biurkowe, jak te z oferty Lampy.it, są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Prezentują się elegancko, ale mają w sobie na tyle uniwersalizmu, by wkomponować je w dowolną aranżację.

O czym jeszcze pamiętać oświetlając biurko tradycyjną lampką powyższego typu? O jej ustawieniu. Jeśli jesteśmy praworęczni, lampa biurkowa powinna znaleźć się po lewej stronie, by nie zasłaniać strumienia światła. Jeśli leworęczni – po prawej stronie. Poza tym jej światło nie może nas oślepiać, dlatego skłaniamy się ku kloszom, które w całości osłaniają żarówkę. Stawiajmy również na białą barwę światła, ponieważ sprzyja ona koncentracji, pobudza do działania i lepiej nam się przy niej pracuje. Wybierzmy żarówki energooszczędne, a przez długi czas nie będziemy myśleć o ich wymianie, ponadto codzienna, intensywna praca, nie zaowocuje wysokimi rachunkami za prąd.

Lampa podłogowa z dodatkowym źródłem światła

A może lampa podłogowa? Odważnie, ale za to funkcjonalnie i nietypowo. Miłośnicy indywidualnych wnętrz, z charakterem, unikalnych, chętnie pokuszą się o taką propozycję. Domowe biuro potrzebować będzie jednak czegoś więcej niż klasycznej lampy podłogowej.

Znaleźliśmy miejsce dla biurka, fotela, ale i komódki na dokumenty. Tuż obok stanęła niewielka szafeczka, a na niej urządzenie wielofunkcyjne. Potrzebna jest skupiona wiązka światła padająca na blat biurka, ale i światło główne, które rozświetli całe pomieszczenie lub część pokoju przeznaczoną na biuro. Do dyspozycji są zatem lampy podłogowe o kilku źródłach światła. To główne może być kierowane ku górze, aby równomiernie oświetlać większy obszar. Giętkie ramię z mniejszym źródłem światła umieszczonym na końcu, spełni rolę lampki biurkowej. Atutem takiej aranżacji jest oszczędność miejsca na blacie biurka. Ponadto lampy podłogowe są modne, dlatego tak urządzone wnętrza stają się trendy!

Światło – bez niego nie obejdzie się żadne domowe biuro. Postawmy na lampy, które spełnią nasze oczekiwania, zapewnią skupioną wiązkę światła, ale i urozmaicą tę specyficzną aranżację.

One Comment on “Marzysz o biurze w domu? No to świet(l)nie!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com