Marketing lojalnościowy – czy na pewno wiesz czym on jest?

Prowadzenie działalności w dużej mierze opiera się na utrzymywaniu odpowiednich relacji ze swoimi odbiorcami, czyli klientami. Podstawowy cel marketingowy firmy, a więc zdobycie i utrzymanie klienta są tego najlepszym przykładem. Jak zrobić to poprzez działalność nastawioną na lojalność?

Wyprzedzaj oczekiwania

Skuteczny marketing lojalnościowy jest sumą kilku zabiegów. Przede wszystkim ma za zadanie być przed oczekiwaniami konsumentów. Za każdym razem, gdy o czymś pomyślą, muszą mieć gotową alternatywę, rozwiązanie wiążące się z byciem przy danej marce i związaniem się z nią. Przyciągnięcie klientów działaniami wyprzedzającymi tendencje rynkowe jest najtrudniejsze, ale i najskuteczniejsze.

Bądź na co dzień

Wykorzystanie internetu w marketingu lojalnościowym jest nieodzowne. Dzięki bezpośredniości kontaktu możemy mieć pewność, że docieramy do każdego klienta z osobna, choć robimy to dla każdego. Ważne, by być z nimi na co dzień. Pokazywać markę w różnych kontekstach, przy różnych wydarzeniach. Warto kreatywnie wykorzystywać sytuacje, którymi żyje świat, Polska oraz lokalne, regionalne społeczności, by móc lepiej dopasować się do odbiorcy i wyróżnić się czymś.

Proponuj więcej za więcej

Program lojalnościowy, który jest nieodzowną częścią marketingu w celu utrzymania i przyciągnięcia klienta, musi być nastawiony na korzyści. Jednak nie mogą one wypływać wprost z samego uczestnictwa w tego rodzaju systemie. Dlatego skorzystanie z promocji nie może być ani przesadnie trudne, ani zbyt łatwe. Musi być celem realnym do osiągnięcia, ale wymagającym wysiłku.

Karta, aplikacja, coś do ręki

Niezwykle ważne dziś jest dawanie. Dlatego, aby dobrze prowadzić kampanie marketingu lojalnościowego, należy szczególnie zwrócić uwagę na to, co oferujemy. Dawanie karty lub korzystanie z aplikacji sprawia, że program staje się interesujący i pobudza ciekawość klienta. Chce być lojalny, gdyż daje mu to zaspokojenie codziennej ciekawości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com