Czy content marketing może pomóc Twojej firmie zdobyć nowych klientów? Odpowiadamy!

Marketing internetowy to skarbnica możliwości dla firm, które chciałyby wyróżnić się na rynku. Świadomość tego, że wyszukiwarka Google stanowi doskonały obszar promocji, sprzyja wdrażaniu coraz bardziej zaawansowanych środków, pozwalających reklamować swoją działalność. Jednym z nich jest pozycjonowanie stron, a dokładniej content marketing. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą oraz w jaki sposób marketing tego typu może wspomóc przedsiębiorstwo w rozwoju?

Siła tkwi w treści! Zadbaj o content marketing, a zauważysz spektakularne efekty

Każdy, komu zależy na wypromowaniu swojego biznesu w internecie, powinien zacząć od odpowiedniego przygotowania swojej strony www. Gdy optymalizacja zostanie zakończona, a witryna będzie gotowa na spotkanie z potencjalnymi klientami, należy przejść do pozycjonowania w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie – Google. Nieodłącznym elementem, bez którego pozycjonowanie stron nie ma racji bytu, jest content marketing. To działania, skupione na treści. Za pośrednictwem różnego rodzaju tekstów: od krótkich wypowiedzi i wzmianek na forach internetowych, aż po rozbudowane artykuły eksperckie, wpływa się na podświadomość odbiorców. Dzieje się to w sposób niebezpośredni; wspomnienie o firmie lub marce samo w sobie sugeruje, że jest ona godna polecenia.

Co ważne, content marketing zawsze ma coś do zaoferowania czytelnikowi. To na przykład poradnik, dotyczący wyboru najlepszych opon zimowych (w treści którego zostanie wymieniona firma, sprzedająca opony). Takie budowanie świadomości marki przynosi skutek, ponieważ nie wiąże się z nachalnym nakłanianiem do zakupu. Reklama odbywa się tu ‘przy okazji’, a informacje na temat promowanej marki są rozpowszechniane ‘przypadkowo’. Dbając o atrakcyjny content marketing, właściciel firmy może być pewien, że o jej istnieniu dowie się wielu potencjalnych klientów. Treści są bowiem zamieszczane na różnych kanałach, zgodnych z obraną strategią komunikacji.

Obok serwisów zewnętrznych, teksty publikuje się również On-Site, a więc na blogu firmowym, w aktualnościach lub innej, stosownej zakładce. Jeśli czytelnicy stwierdzą, że artykuły te są dla nich interesujące, będą częściej i chętniej zaglądać na daną stronę. Content marketing wpływa więc pozytywnie na wizerunek firmy. Zamieszczając systematycznie treści związane tematycznie z branżą w jakiej się działa, zaczyna się być postrzeganym jako ekspert. Użytkownicy wyszukiwarki bardzo często szukają w niej odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Google skieruje ich na stronę, gdzie publikowane są treści content marketingowe. Dobrze jest o tym wiedzieć i sprytnie wykorzystywać tę wiedzę w praktyce.

Zainwestuj w kompleksowe pozycjonowanie strony i bądź spokojny o content marketing

Nowoczesne agencje marketingu internetowego, do których zaliczamy między innymi INSEO, zajmują się efektywnym pozycjonowaniem stron. Zabiegi te prowadzone są równolegle na wielu kanałach, co gwarantuje najlepsze rezultaty. Dlatego chcąc mieć pewność, że promocja strony firmowej przebiegnie bez zarzutów, warto zatrudnić profesjonalistów. Należycie zaopiekują się oni witryną pilnując, aby reklama objęła wszystkie możliwe drogi.

Jeśli chodzi o efekty, jakie niesie ze sobą pozycjonowanie stron oraz ściśle związany z nim content marketing treści, jest ich bardzo dużo. Wśród tych, które mają szczególne znaczenie dla przedsiębiorców, wymienia się oczywiście wyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Co za tym idzie, promowana strona jest częściej odwiedzana przez osoby, będące potencjalnymi klientami. Dotyczy to głównie sklepów internetowych oraz stron usługowych, na których prezentowana jest oferta. Za sprawą content marketingu buduje się świadomość marki i zakorzenia w podświadomości internautów. To może zaowocować w przyszłości, kiedy przyjdzie im dokonać wyboru związanego z tym, gdzie zrobić zakupy lub z usług jakiej firmy skorzystać. Badania pokazują, że konsumenci lubią kupować w miejscach, które dobrze kojarzą. Nieznane marki omijają zaś szerokim łukiem, nawet, jeśli oferowana przez nie cena jest konkurencyjna. W dobie XXI wieku stawiamy na jakość i wybieramy to, co dobre. Nie można o tym zapominać, opracowując strategię marketingową dla swojej firmy.

Źródło: https://www.inseo.pl/

Polecamy również:
https://www.polskibiznes.info/pozycjonowanie-reklamy-wybrac/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com