Mapa do celów projektowych

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 1995 roku mapa do celów projektowych jest dokumentem niezbędnym w pracach, gdzie konieczne jest pozwolenie na budowę. Kto wykona dla nas taką mapę i w jakiej cenie?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 1995 roku mapa do celów projektowych jest dokumentem niezbędnym w pracach, gdzie konieczne jest pozwolenie na budowę. Kto wykona dla nas taką mapę i w jakiej cenie?

Mapa do celów projektowych – skąd wziąć?

Mapa do celów projektowych jest dokumentem sporządzonym konkretnie dla określonego projektu. Nie tylko związanego z budową nowego obiektu, ale również w przypadku remontu, jeśli konieczne jest uzyskanie pozwolenia na jego przeprowadzenie. Kto wykonuje taką mapę? Na podstawie mapy zasadniczej, mapę do celów projektowych może wykonać tylko właściwy geodeta. Mapa musi bowiem zawierać:

  1. wszystkie elementy, które znajdują si w odległości 30 metrów od planowanej inwestycji,
  2. wszystkie drogi, ulice,
  3. planowane parkingi, obszary zielone, trawniki, klony itd.
  4. linie zabudowy.

Jeśli więc zastanawiają się Państwo skąd wziąć mapę do celów projektowych, to zapraszamy do firmy Geo – Osnowa. Nasi geodeci posiadają specjalnie uprawnienia, by taki dokument kartograficzny sporządzić.

Geodeta z firmy Geo – Osnowa:

  • wykona wszelkie pomiary w terenie,
  • wykona aktualizację mapy zasadniczej,
  • wprowadzi wszystkie niezbędne elementy, charakterystyczne i obowiązkowe dla mapy do celów projektowych,
  • zatwierdzi mapę w miejscowym ośrodku dokumentacji kartograficznej i geodezyjnej.

Mapa do celów projektowych  – cena

Każda, nawet wydawana w urzędzie gminy mapa zasadnicza, jest odpłatna. W przypadku mapy do celów projektowych koszt jednak jest o wiele wyższy. W województwie mazowieckim cena za mapę do celów projektowych zaczyna się od 550 złotych w wzwyż. Na taki koszt wpływają przede wszystkie prace geodezyjne, które należy wykonać, by sporządzić taką mapę. Mapa zasadnicza natomiast wydawana jest jako kopia, bez przeprowadzenia żadnych aktualizacji, dlatego jej koszt jest o wiele niższy.

Kiedy i w ilu kopiach wykonać mapę do celów projektowych?

O przygotowanie takiej mapy do geodety warto zwrócić się jak najszybciej. Warto bowiem wiedzieć na samym początku nie tylko, ile kosztuje mapa do celów projektowych, ale również jak długo trzeba czekać na jej wykonanie. Natomiast biorąc pod uwagę cały zakres prac i realizacji kwestii formalnych, mapa może być gotowa do odbioru nawet dopiero po pięciu tygodniach. Jeśli zadzwonią Państwo do biura Geo – Osnowa, to informacje na temat czasu oczekiwania czy ceny, mogą otrzymać już telefonicznie.

W celach formalnych inwestor musi dysponować trzema kopiami mapy do celów projektowych. I zazwyczaj tyle kopii otrzymają Państwo już w cenie. Warto jednak wykonać więcej egzemplarzy, gdyby się okazało że konieczne będą poprawki,  bądź wynikną nieprzewidziane okoliczności. Chętnie udzielimy Państwu telefonicznie informacji, ile kosztuje mapa do celów projektowych, jeśli będą Państwo zainteresowani zamówieniem także większej ilości egzemplarzy.  Warto jednak pamiętać, że każda zmiana wprowadzona na uwzględnionym na mapie obszarze wymaga ponownego  sporządzenia dokumentu. Dlatego warto zasięgnąć informacji, czy w najbliższej przyszłości planowane są jakieś zmiany w infrastrukturze, np. drogowej itd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com