Mały sklep – duże możliwości oświetleniowe. Podpowiemy, jak z tego skorzystać

Oświetlenie sklepu detalicznego można podzielić na cztery podstawowe rodzaje: oświetlenie ogólne, oświetlenie zadaniowe, oświetlenie akcentujące i oświetlenie dekoracyjne. Istnieje również wiele opcji żarówek, takich jak żarówki, diody LED i inne. Ten przewodnik po oświetleniu sklepów detalicznych pomoże Ci wybrać odpowiednie rozwiązania oświetleniowe, które pomogą rozjaśnić Twój sklep i wyróżnić Twoje produkty.

Zacznijmy od spojrzenia na różne rodzaje oświetlenia sklepów detalicznych.

Ogólne oświetlenie sklepu detalicznego

Oświetlenie ogólne jest głównym źródłem światła dla Twojego sklepu. Światła w tej grupie powinny sprawić, że klienci w sklepie będą czuć się komfortowo i równocześnie mają wystarczająco dużą ilość światła ogólnego, dzięki którym z łatwością mogą robić zakupy.

Zadaniowe oświetlenie sklepu detalicznego

Oświetlenie zadaniowe to oświetlenie, które jest bardziej skupionym oświetleniem, które służy do lepszego oświetlenia obszarów w sklepie – mówiąc dokładniej jest niezbędne w miejscach, gdzie potrzeba nieco więcej światła do wykonywania określonych zadań.

Oto kilka przykładów, gdzie można lokalizować takie lampy:

• Wejście do magazynu
• Strefa kas
• W przypadku sklepów odzieżowych (przebieralnie)
• Biuro obsługi klienta

Akcentujące oświetlenie sklepów detalicznych

Oświetlenie akcentujące to oświetlenie, które służy do wyróżnienia określonych obszarów, wystaw i dekoracji w Twoim sklepie, dzięki niemu towary są lepiej wyeksponowane. Oto kilka przykładów tego, gdzie i dlaczego można zastosować oświetlenie akcentujące:

• W pobliżu przedniej części sklepu, aby wyróżnić nowe produkty / ekspozycje sezonowe
• Dowolny obszar, aby dodać akcent do dzieła sztuki lub wystroju
• W półkach / witrynach eksponujących jakiś konkretny produkt
• Powyżej witryn aby dodać wizualny nacisk i przyciągnąć ludzi do swojego sklepu

Dekoracyjne oświetlenie sklepu detalicznego

Oświetlenie dekoracyjne to oświetlenie, które działa specjalnie w celu dodania wyrafinowania i piękna do Twojego sklepu – jeśli jesteś nim zainteresowany koniecznie spójrz na lampy Aquaform. Oświetlenie dekoracyjne obejmuje takie elementy, jak żyrandole, skomplikowane oprawy ścienne i niestandardowe lampy.

Źródła światła

Istnieją pewne główne rodzaje żarówek używanych w przestrzeniach wewnętrznych: żarowe, fluorescencyjne i LED. Światła żarowe wytwarzają światło, gdy prąd elektryczny przechodzi przez włókno, powodując jego świecenie. Lampy żarowe są zazwyczaj najtańszym, ale także najbardziej nieefektywnym rodzajem oświetlenia. Ich krótka żywotność i wysokie zużycie energii sprawiły, że stały się one przestarzałe dla ogólnych zastosowań w oświetleniu sklepów. Oświetlenie fluorescencyjne jest dość standardowym wyborem do oświetlenia ogólnego, ponieważ jest to opłacalne, trwają dłużej niż żarowe i są bardziej energooszczędne. Najdroższe, najdłużej działające i najskuteczniejsze są żarówki LED. To dlatego zdecydowanie najlepiej zainwestować w ten ostatni wybór – początkowo nieco wyższy, ale zdecydowanie opłacalny.

One Comment on “Mały sklep – duże możliwości oświetleniowe. Podpowiemy, jak z tego skorzystać”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com