Malta – system podatkowy

Malta to nie tylko piękna wyspa w południowej Europie na Morzu Śródziemnym, ale również bardzo dobrze rozwinięte państwo. Współczesna Malta kusi nie tylko pięknymi krajobrazami i dogodnym klimatem z krótkimi zimami i długim latem, dzięki temu jest to bardzo atrakcyjne miejsce do życia. Co więcej Malta uzyskała wysoki wskaźnik rozwoju społecznego i zadowolenia z życia – 14 miejsce na świecie. Poza tym należy do państw Unii Europejskiej co znacznie ułatwia relokację. Walutą jaka obowiązuje na Malcie jest euro, a urzędowymi językami są angielski i maltański. Z punktu widzenia przedsiębiorców Malta posiada unikalny, bardzo korzystny system podatkowy.

Co wyróżnia system podatkowy Malty?

Malta uważana jest za istny raj podatkowy, a dzięki temu również atrakcyjnym centrum innych usług finansowych. System podatkowy Malty jest oparty na pełnym odliczaniu podatku, który pozawala na uznanie należnych podatków jako zwrotny kredyt, który przyznawany jest jej beneficjentowi, jeśli podlega on późniejszym transferom. Zwrot podatku przysługuje również wtedy, jeśli kieruje firmą za pośrednictwem oddziału zagranicznego na Malcie. Istnieje kilka możliwości uzyskania zwrotu podatku w odniesieniu: do dochodu podatkowego z tytułu działalności handlowej, do dochodów z odsetek biernych i należności licencyjnych, do zawnioskowania przez spółkę o uniknięcie podwójnego opodatkowania czy do dywidend oraz zysków kapitałowych pochodzących od uczestniczącej spółki holdingowej. W zależności od tych możliwości uzależniona jest kwota jaką można odzyskać podczas zwrotu. Poza tym Malta oferuje również inne korzyści podatkowe jak zwolnienie z podatku dotyczące odsetek, dyskonta, premii lub należności licencyjnych, niskie stawki podatkowe, brak podatków przejściowych, brak przepisów o cenach transferowych, a także inne.

Czy można skorzystać z pomocy?

W załatwianiu wszelkich formalności związanych z maltańskim systemem podatkowym, ale nie tylko, bardzo chętnie pomożemy. Zapraszamy się do zapoznania z ofertą naszej formy na naszej stronie internetowej. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości co do procesów założenie spółki na Malcie. Mamy duże doświadczenie we współpracy z maltańską administracją. Dzięki temu mogą uniknąć Państwo niepotrzebnego stresu i przedłużania się procesu rejestracyjnego. Poza tym mamy również doświadczenie w rejestrowaniu firm na całym świecie. Naszemu profesjonalizmowi, wiedzy oraz doświadczeniu zaufało już wielu przedsiębiorców, którym pomogliśmy rozwinąć swoją działalność poza granicami Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com