Malowanie metodą proszkową – poznaj skuteczny sposób na głęboki kolor metalu

 

Miejsc, w których możemy zlecić profesjonalne malowanie metalu, stale przybywa. Metoda malowania proszkowego jest bardzo skuteczna: dzięki niej można pokryć powierzchnie aluminiowe, ocynkowane, czy też stalowe na trwałe, a przede wszystkim z gwarancją, że efekt pod względem estetycznym będzie bardzo zadowalający.

Profesjonalne malowanie metalu metodą proszkową pozwala uzyskać pełne krycie dowolnym kolorem, niezależnie od tego, jaki jest stopień nabłyszczenia lub chropowatości malowanej nawierzchni. Malować proszkowo możemy bramy, przęsła, maszyny rolnicze, felgi do aut, czy ramy w rowerach, a także rynny, czy balustrady na balkonach.

Na czym polega proszkowe malowanie metalu?

Proszkowe malowanie metalu, zwane niekiedy malowaniem na sucho (bo w trakcie tego procesu nie używa się wody), jest metodą powszechnie używaną w przemyśle, produkcji i w budownictwie. Czasami mówi się o tym per lakierowanie proszkowe. Jak maluje się proszkowo? W tym przypadku farba jest w formie proszku o specyficznych właściwościach fizycznych. W procesie malowania, jest on rozpryskiwany zgodnie z przeznaczeniem. Ze względu na to, że malowanie nie odbywa się za pomocą pędzla, a przez specjalny dyfuzor rozbryzgujący proszek, metoda ta zapewnia precyzyjne docieranie do najtrudniej dostępnych miejsc. Wszystko bez smug i zaciągnięć oraz nieestetycznych „przerw”. Po naniesieniu farby na obiekt, poddaje się metal obróbce cieplnej, aby farba została utwardzona. Odbywa się to w specjalnym piecu. Właśnie z tego powodu malowanie proszkowe nie może odbywać się w domowych warunkach. Należy zlecić je specjalistycznej firmie. Jedną z polecanych jest lakiernia proszkowa Warszawa Mazurtom, oferująca profesjonalne malowanie metalu w niskiej cenie.

Jak rozpoznać dobrą firmę wykonującą malowanie proszkowe?

W tym fachu liczy się precyzja, dokładność i oczywiście doświadczenie. Tylko dobrze oczyszczony metal oraz wprawna ręka może sprawić, że uzyskany efekt będzie faktycznie satysfakcjonujący. Najlepiej jest postawić na tego usługodawcę, który ma dobre zaplecze techniczne do wykonywania tego typu usług. Podstawa to oczywiście profesjonalna myjka i narzędzia pozwalające na chemiczną obróbkę metalu przed malowaniem. Za sukces odpowiada również jakość samej farby. Na rynku mamy wybór między farbami poliestrowymi, epoksydowymi lub poliestrowo-epoksydowymi. Do obróbki potrzebny jest również piec lakierniczy. Zanim zlecimy pracę konkretnemu wykonawcy, warto sprawdzić, jakim sprzętem i narzędziami dysponuje konkretna lakierownia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com