Makijaż do pracy? Skorzystaj z porad ekspertek!

Na pewno znasz to poranne, szaleńce tempo – gdy rano pracujesz na wpół śpiąca usilnie nad tym, by wyglądać bez skazy – ale im bardziej się starasz, tym bardziej jesteś zdenerwowana – a przecież już za 5 minut musisz wyjść do pracy! Ale spokojnie: ale oto kilka porad dotyczących makijażu dla biura uzyskanych od ekspertek w tej dziedzinie, które zapewnią, że przybędziesz do pracy wyglądając na wspaniale odświeżoną i gotowy do podjęcia wszelkich pojawiających się w ciągu dnia wyzwań.

Nawet jeśli masz za sobą tylko cztery godziny snu, wystarczy Ci dziesięć minut na przygotowanie się, by wyglądać pięknie i profesjonalnie. Oto kilka porad dotyczących makijażu do biura od http://www.gabinet-dla-ciebie.pl.

Postaw na naturalność

To może wydawać się najbardziej oczywistą z wszystkich porad dotyczących makijażu do biura, ale naprawdę – warto postarać się o to, by wyglądać jak najbardziej naturalnie. Jest czas i miejsce na pełne, zadymione oko i szkarłatną wargę, a biuro to nie to miejsce na takie rewelacje. Ważne jest, aby wyglądać profesjonalnie w miejscu pracy. Odpowiedni wizerunek może stworzyć odpowiednie wrażenie i zapewnić, że ludzie będą traktować Cię poważnie. Dodatkowo, im więcej makijażu nosisz, tym dłużej będziesz musiała się przygotować.

Nieskazitelna skóra

Najpierw rzeczy pierwsze: dobrze jest wejść w rutynę, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację skóry – dobrym początkiem jest delikatny peeling i balsam. Już jesteś na dobrej drodze do promiennej skóry. Jeśli mimo wszystko masz problemową skórę, po prostu trzymaj się korektora lub jakiegoś specjalnego balsamu. Jeśli chcesz uzyskać większy wpływ na wygląd swojej cery, wybierz podkład odbijający światło i równomiernie nakładaj go pędzlem. Wynik końcowy powinien być lekki i świeży.

Oczy

Chcesz, by twoje oczy były podkreślone, ale jest wielka różnica między makijażem oczu na dzień i w nocy. W biurze zacznij od zamiany naturalnego koloru powiek na podobny – może beżowy, jasnoszary lub różowy. Dodaj odrobinę eyelinera w kącikach każdego oka, brązowy, jeśli jesteś kobietą o jasnej karnacji lub czarny, jeśli masz ciemniejsze włosy i oczy.

Rzęsy

Długie rzęsy naprawdę otworzą twoje oczy, szczególnie jeśli jesteś naprawdę zmęczona. Nakładaj warstwy tuszu do rzęs – zacznij od zera i tak dalej! Dla szczególnie wyjątkowych okazji, dodaj trochę białego eyelineru na wewnętrznych obrzeżach, na zewnętrznym rogu – aby otworzyć oko.

Usta

To zależy od tego, czy wolisz uwydatnić swoje oczy, czy usta. Jeśli to twoje oczy, wybierz bardziej naturalną wargę – możesz trzymać się czystego połysku, nude lub jasnoróżowego. Jeśli wolisz podkreślać usta, czerwona szminka nadal może być okay w miejscu pracy, szczególnie jeśli jest to Twój charakterystyczny wygląd. Możesz spróbować też odcieni jagód lub głębszych odcieni czerwieni, zamiast koloru stonowanego.

Róż i policzki

Pozostało tylko trochę się zarumienić. Pozostaw bronzer w domu i po prostu daj nieco różu swoim policzkom. Możesz też podkreślić również kości policzkowe. Aby zaoszczędzić czas (i pieniądze), większość marek do makijażu sprzedaje teraz produkty wielozadaniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com