Magnetyczna myjka do okien: zbędny gadżet czy realna pomoc w każdym domu?

myjka do szyb

Czyszczenie okien zewnętrznych od wewnątrz dość często zamienia się w koszmarne doświadczenie, szczególnie jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub na piętrze. Niebezpieczeństwo wypadnięcia z okna w połączeniu ze strachem przed wysokością sprawi, że zrezygnujesz z tego zadania. I bądźmy szczerzy, kiedy jesteś najbardziej niechętny do wykonywania niektórych obowiązków, odkładasz to na tak długo, jak to możliwe.

Ale po co walczyć, kiedy można skorzystać z nowoczesnych wynalazków i metod, które nieustannie pojawiają się, aby uwolnić nas od ciężkiej pracy?

Magnetyczna myjka do czyszczenia okien jest jednym z tych sprytnych urządzeń, które mogą rozwiązać Twój dylemat. Z jej pomocą czyszczenie trudno dostępnych narożników staje się dziecinnie proste. Oto wyjaśniamy, czy to małe narzędzie jest warte Twojej inwestycji.

Czym jest magnetyczna myjka do czyszczenia szyb?

Magnetyczna myjka do czyszczenia okien to plastikowe narzędzie z dwiema częściami magnetycznymi, które sklejają się z obu stron okna. Jedna część od wewnątrz jest wykonana z uchwytem do trzymania, dzięki czemu możesz prowadzić ją w dowolnym kierunku. Ze względów bezpieczeństwa większość takich narzędzi czyszczących jest wyposażona w rączkę o długości do sześciu metrów. Zanim zaczniesz korzystać z urządzenia, musisz dołączyć odpowiednie narzędzie do swojego okna. Ten krok jest konieczny, aby zabezpieczyć magnes zewnętrzny przed upadkiem, i możesz zacząć.

Istnieją różne rozmiary w różnych cenach. Taka myjka do szyb jest wyposażona w różne magnesy, w zależności od rodzaju szyb, które chcesz wyczyścić. Najtańszy magnetyczny sprzęt do czyszczenia okien jest wyposażony w mniejsze magnesy i jest przeznaczony do cienkich szyb z pojedynczą szybą. W przypadku grubych podwójnych szyb należy użyć myjki do czyszczenia okien o średniej mocy, który ma znacznie mocniejsze magnesy. Inne modele są wyposażone w bardzo silne magnesy do bardzo grubych szklanych paneli.

Jak działa magnetyczna myjka do czyszczenia okien?

Jedyne, czego potrzebujesz oprócz narzędzia, to wiadro, płyn do mycia naczyń lub uniwersalny płyn do czyszczenia i tyle. Oto szczegółowy opis procesu:

  • Wlej odrobinę roztworu czyszczącego do wiadra z letnią wodą. Nie musisz używać detergentów do mycia okien.

  • Mieszaj wodę, aby uzyskać bąbelki. Mydło jest niezbędne w tej metodzie czyszczenia, ponieważ umożliwia płynne przesuwanie gadżetu po powierzchni okna.

  • Zanurz dwie części magnetycznych środków do czyszczenia okien osobno w wodzie. Nie trzymaj ich jeszcze razem

  •  Pocieraj gąbki, aby stworzyć pianę. Więcej pęcherzyków oznacza łatwiejsze czyszczenie za pomocą narzędzia.

  • Zachowaj większy kawałek z uchwytem wewnątrz. Umieść mniejszy element na zewnątrz okna i zabezpiecz go przed upadkiem, mocując go sznurkiem do klamki okna. Jest to opcjonalne, ale lepiej być przezornym. Ewentualnie przytrzymaj i pociągnij za uchwyt, a następnie zamknij okno.

Zaciśnij obie części razem i rozpocznij czyszczenie! Powoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com