Lokalizator GPS w firmie transportowej – czy warto?

 

Lokalizatory GPS stają się coraz popularniejsze. Prawie każda nowoczesna firma zatrudniająca pracowników lub posiadająca flotę firmową korzysta już z możliwości lokalizowania i kontrolowania ich. Firmy takie jak https://bearpoint.pl oferują nowoczesne i precyzyjne lokalizatory GPS bez abonamentu w atrakcyjnych cenach. Jakie korzyści uzyskasz korzystając z lokalizatorów GPS w swoim przedsiębiorstwie?

 

Kontrola nadużyć

 

Pierwszym powodem, dla którego powinieneś zamontować lokalizatory GPS w swoich pojazdach jest kontrola pracowników. Oczywiście, zaufanie to dobra rzecz – ale powinno działać w obie strony. Jeśli uważasz, że pracownicy mogą się oszukiwać, zainwestuj w lokalizator GPS i sprawdź do czego tak naprawdę używają Twoich pojazdów.

 

Optymalizacja tras

 

W wielu firmach transportowych i nie tylko okazuje się, że pracownicy pokonują wiele nadprogramowych kilometrów, nie myśląc o optymalizacji tras. Jeśli w każdej chwili wiesz, gdzie znajdują się Twoje pojazdy, możesz ustalać trasy na bieżąco i oszczędzać czas i paliwo.

 

Wolniejsze zużycie pojazdów

 

Pracownik, który zdaje sobie sprawę z bycia kontrolowanym, bardziej szanuje firmowy pojazd. To po prostu fakt – pracownicy zwykle nie szanują mienia firmowego. Zarówno zużycie paliwa jak i części eksploatacyjnych mogą zmniejszyć się nawet o 20% po instalacji lokalizatorów GPS i poinformowaniu o tym pracowników

lokalizator gps bearpoint

Bezpieczeństwo pojazdów

 

Samochody z firmowych flot są zwykle ubezpieczone, ale w razie kradzieży proces odszkodowawczy może trwać bardzo długo – a Ty tracisz wtedy pieniądze. Pojazd wyposażony w lokalizator GPS jest dodatkowo zabezpieczony i pozwala Ci spać spokojniej.

Bezpieczeństwo pracowników

 

Kontrolując pozycję pojazdów możesz sprawdzać, czy Twoi pracownicy są bezpieczni. Jeśli zdarzy się wypadek, możesz natychmiast udać się na miejsce zdarzenia lub wskazać je policji, co wielokrotnie zwiększy ich szansę na wyjście z wypadku cało i zdrowo. W dodatku, możesz sprawdzić z jaką prędkością poruszali się tuż przed zdarzeniem, co może być argumentem przy negocjacji ewentualnego ubezpieczenia. 

Nowoczesne systemy lokalizacji GPS oferują bardzo dużo funkcjonalności za śmiesznie niskie ceny. W niektórych sektorach transportowych posiadanie lokalizatorów GPS stało się już obowiązkiem – i prawdopodobnie w niedługim czasie ilość tych sektorów się zwiększy.

Oczywiście, wszystkich korzyści z posiadania lokalizatora GPS nie da się wymienić w jednym artykule. Sugerujemy jednak aby wypróbować choć jedno urządzenie, a prawdopodobnie wkrótce wyposażysz w nie wszystkie swoje pojazdy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com