Lokale inwestycyjne w Systemie Arche. Czym różnią się od condo lub aparthoteli?

Korzystnie zweryfikowany w okresie pandemii i lockdownu System Arche jest zupełnie wyjątkową, formą funkcjonowania z jednej strony inwestycji w pokoje i apartamenty hotelowe, z drugiej działania hoteli, które buduje, sprzedaje i zarządza nimi Arche SA. Jego model zarządzania opiera się na transparentnym rozliczaniu wyników obiektów, gdzie nabywca pokoju hotelowego czerpie zyski z jego najmu oraz z całej powierzchni pracującej w hotelu — tj. restauracji, sal konferencyjnych i spa, proporcjonalnie do wielkości posiadanych lokali. Do tej pory Systemowi Arche zaufało już ponad 800 klientów, którzy kupili ponad 2 tys. lokali. 

– Od ponad 30 lat zajmujemy się budową mieszkań, domów i rewitalizacją starych budynków nadając im funkcje hotelowe. Z doświadczenia wiem, że nieruchomości są bardzo bezpiecznym, stabilnym i atrakcyjnym obszarem inwestycji. Ludzi na świecie przybywa, a ziemi, jak to klasyk powiedział, więcej już nie produkują. Arche jest pionierem sprzedaży pokoi hotelowych w Polsce. Oferty innych deweloperów w tej dziedzinie obejmują na ogół pojedyncze obiekty z kilkudziesięcioma pokojami. My stworzyliśmy uczciwy i profesjonalny System Arche, który gwarantuje inwestorom kupującym pokoje hotelowe na własność, pewność, komfort i stałe zyski. Bardzo zależy mi na tym, żeby nasz sposób przygotowywania obiektów hotelowych i ich zarządzania miał jak największy zasięg — wyjaśnia Władysław Grochowski, prezes Arche SA.

Już ponad 800 inwestorów

Obecnie kolekcja Arche to już 4000 pokoi w 18 hotelach i 150 kontenerów Arche Siedlisko. Kilka następnych obiektów jest w przygotowaniu lub w budowie. Strategiczne plany firmy przewidują, zarządzanie ponad 50 hotelami w 2030 r. W tym czasie znacząco zwiększy się grupa inwestorów kupujących pokoje hotelowe na własność i korzystających z bezpiecznej inwestycji w “pracujące” nieruchomości. To ambitny program, ale przyglądając się dotychczasowym doświadczeniom firmy kierowanej przez Władysława Grochowskiego, realizm tej strategii nie budzi żadnej wątpliwości.

– System Arche ułatwia zrobienie pierwszego kroku ludziom, którzy być może nie myśleli o posiadaniu własnej nieruchomości. Pokój można kupić już od 150 tys. zł + VAT, a kawalerka w Warszawie kosztuje 2 czy 3 razy tyle. Zakup pokoju hotelowego jest mądrą, rozważną decyzją finansową wpływającą na życie całych rodzin. To jest inwestowanie w ich przyszłość, które daje podwójny mechanizm korzyści. Na bieżąco wypłacane są zyski z działalności hotelu, a cena pokoju rośnie, jak wszystko w dłuższym okresie na rynku nieruchomości. Tworzy to trwały dobrobyt i bezpieczeństwo finansowe dla rodziny inwestorów — wylicza Grochowski.

Rosnące kompetencje i oferta…

Warto wspomnieć, że System Arche to również filozofia biznesowa oparta na zestawie zasad etycznych, moralnych i biznesowych. Rzetelności, otwartości i profesjonalizmu, bez komercyjnej agresywności, ale działaniach skierowanych na dobre relacje z inwestorami, klientami, pracownikami i gośćmi. Z uwagi na swoją wyjątkowość  Systemie Arche ® został zastrzeżony w Urzędzie Patentowym w marcu 2022 r.

— Jesteśmy największą firmą prowadzącą ten typ działalności w Polsce i nigdy nie mieliśmy żadnego kryzysu czy konfliktu. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze — rosnącego doświadczenia, nikt nie ma tak bogatej historii jak my. Po drugie — mamy twarde i przejrzyste zasady etyczne prowadzenia biznesu. A po trzecie — wiem, że opłaca się je stosować i to dodatkowo wzmacnia moją determinację w prowadzeniu rzetelnej i uczciwej gry biznesowej. Moje życiowe doświadczenia zdecydowanie potwierdzają, że najlepiej zarabia się wtedy, kiedy gra się uczciwie i profesjonalnie, unika konfliktów oraz rozwiązań niezgodnych z poczuciem sprawiedliwości. To dzięki temu mamy bardzo wysoką pozycję wśród klientów, w biznesie i wśród społeczeństwa. Proszę mi wierzyć, to bardzo przyjemne i mocno ułatwia rozwój firmy. Nigdy nie zejdziemy z tej drogi — podsumowuje Władysław Grochowski.

Jakie okna wybrać dla swojej firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com