LMS – idealna platforma do nauczania zdalnego

LMS

W dobie pandemii bardzo wiele osób zmuszonych zostało do pozostawania w domu. Zamknięte szkoły, uczelnie i biura sprawiły, że świat musiał zrobić krok do przodu w erze cyfrowej rewolucji. Rolą LMS jest wpieranie pracowników, studentów i uczniów w wypełnianiu ich codziennych obowiązków. W tym artykule opowiemy nieco więcej o konstrukcji tej platformy i jej wpływie na współczesną edukację oraz zarządzanie. Przekażemy również garstkę cennych ciekawostek.

LMS – rola platformy w dobie pandemii COVID-19

Jednym z najważniejszych elementów, z jakimi mamy do czynienia, to konieczność przejścia ze stacjonarnego nauczania i pracy do ich zdalnej formy. LMS to platforma, która ma na celu wspomagać te procesy i wszystkich ich uczestników. Głównym założeniem jest możliwość udostępniania materiałów oraz tworzenia wideokonferencji dla ogromnej rzeszy osób jednocześnie. To rozwiązanie przyjęło się zarówno w szkołach, jak i na uczelniach wyższych. Z powodzeniem pozwoliło zastąpić zajęcia stacjonarne i wprowadzić nauczanie przez Internet. Learning managment system to cyfrowa rewolucja, która jeszcze nigdy nie była wykorzystywana na taką skalę. Coś, co wydawało nam się mało realne i odległe w ciągu kilku miesięcy stało się nową rzeczywistością. Wszystko za sprawą wprowadzonych obostrzeń. Korzyści, jakie daje ta platforma, zostaną z nami na zawsze i zdecydowanie zmienią podejście rządu, korporacji i pracowników do wielu elementów codziennego życia.

LMS jako alternatywa dla pracy stacjonarnej

Nauczanie zdalne to tylko jeden z elementów, do jakiego można wykorzystać tą platformę. Głównym jej założeniem obok przekazywania interesujących treści jest bowiem pomoc w zarządzaniu firmą czy uczelnią. Rozbudowane funkcje pozwalają na całkowicie zdalne przeprowadzenie rekrutacji i zarządzanie procesami. To powoduje, że osoby pracujące dotychczas w biurach mogą pracować całkowicie zdalnie tylko przy wykorzystaniu Internetu i komputera. LMS ma swoje zalety, warto jednak pamiętać, że ta usługa cały czas jest rozwijana. Wprowadzanie nowych funkcji może w przyszłości spowodować, że w naszym życiu na dłużej zagości nauczanie zdalne lub praca. Już dziś mówi się o tym, że powinniśmy częściej wykorzystywać możliwości, jakie daje nam cyfryzacja. Nie bez znaczenia jest również to, że firmy i korporacje coraz częściej szukają oszczędności. Jedną z form, które zostały przeforsowane podczas trwania pandemii COVID-19 jest zmniejszenie powierzchni biurowej firm. Praca hybrydowa pracowników pozwala zaoszczędzić miejsce, a co za tym idzie pieniądze.

Możliwości, jakie daje platforma uczelniom wyższym

Wiele mówi się o korzyściach pracy zdalnej przy wykorzystaniu LMS. Często jednak zapominamy, jakie korzyści ta platforma przyniosła uczelniom wyższym. Dzięki niej studenci nadal mogą studiować i zdawać egzaminy, a cały proces kształcenia nie został zachwiany. Learning managment system to kilka ważnych funkcji, które wspierają naukę przez Internet. Jedną z nich jest możliwość udostępniania lekcji online w formie prezentacji lub wideokonferencji. Prowadzący mogą podczas zajęć organizować testy wiedzy, a po skończonej lekcji przesłać materiały. To powoduje, że studenci pod pewnymi względami mają jeszcze szerszy dostęp do wiedzy. Możliwość powrotu do zapisanych zajęć to ogromna zaleta LMS. Dodatkowo w platformie przewidziano miejsce na forum dla użytkowników, gdzie poza zajęciami można komunikować się z wykładowcą i innymi studentami. Organizowanie dodatkowych zajęć i kursów na uczelniach zostało bardzo ułatwione.

System pozwala także na wystawianie certyfikatów i bezpieczne przeprowadzanie egzaminów. Korzystanie z tej platformy ma wiele zalet, o których warto wiedzieć. Cyfrowa rewolucja wywołana pandemią COVID-19 zostanie z nami na dłużej i wprowadzi nieodwracalne zmiany w sposobie pracy, nauki i myślenia wielu ludzi. Świat, który znaliśmy już nigdy nie będzie taki sam, ale z pewnością będzie jeszcze lepszy i nowocześniejszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com