Liposukcja – co może, a czego nie?

Liposukcja jest jedną z najbardziej korzystnych dostępnych procedur modelowania ciała – są jednak pewne rzeczy, których nawet liposukcja nie może osiągnąć. Aby lepiej zrozumieć, jak działa odsysanie tłuszczu znane jaklo liposukcja, konieczne jest zrozumienie, do czego liposukcja może się przyczynić, a do czego nie.

Liposukcja nie jest alternatywą dla odchudzania

Liposukcja usuwa niechciane komórki tłuszczowe poprzez odsysanie ich przez małe, niepozorne nacięcia. Liposukcja jest wykonywana na prawie każdej części ciała, która wymaga konturowania i usuwania tłuszczu, w tym na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, kolanach, plecach, klatce piersiowej, ramionach i szyi. Chociaż liposukcja usuwa komórki tłuszczowe, a komórki tłuszczowe przyczyniają się do nadwagi, liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym i nigdy nie powinna być uważana za alternatywę dla odchudzania.

Liposukcja usuwa określoną ilość komórek tłuszczowych – nie zmniejsza pozostałych komórek tłuszczowych w sposób, w jaki może prowadzić zdrowy tryb życia lub tradycyjny zabieg odchudzania. Z tego powodu liposukcja powoduje jedynie utratę kilku kilogramów i często nie jest aż tak zauważalna na wadze. Liposukcja jest najbardziej korzystna, gdy wykonuje się ją u pacjentów, którzy są blisko swojej idealnej wagi i są zainteresowani kształtowaniem ciała, a nie utratą masy ciała. Liposukcja usunie kontur; nie usunie wielu rozmiarów sukienek.

Liposukcja nie napręży skóry

Liposukcja usuwa komórki tłuszczowe i dlatego może wyrzeźbić sylwetkę. Niestety liposukcja nie może napiąć nadmiernej lub zwiotczałej skóry. Skóra zaczyna się zwiotczać z powodu:

  • wieku,

  • nadwagi,

  • genetyki.

Chociaż skóra może łatwo rozciągać się wraz ze wzrostem masy ciała, nie zawsze może się kurczyć wraz z utratą masy ciała. Kiedy to nastąpi, możesz zostać z obwisłą skórą. Jeśli luźna skóra jest już obecna na ciele, liposukcja może tylko uczynić problem bardziej zauważalnym, ponieważ usuwa dodatkowe komórki tłuszczowe. W przypadku tych pacjentów zaleca się połączenie liposukcji z dodatkową procedurą, która usunie i napręży nadmiar skóry. Dodatkowe zabiegi są korzystne, gdy są wykonywane w połączeniu z liposukcją w celu naprężenia skóry ramion lub brzucha. Razem te procedury zapewniają kompleksową transformację.

Gdzie może być realizowana liposukcja?

Modelowanie, przycinanie i poprawianie konturów

Podczas gdy liposukcja może nie usunąć wielu kilogramów, nie ma lepszej procedury, aby pozbyć się tych ostatnich problemów. Niezależnie od tego, czy chcesz zredukować brzuch po ciąży, czy też chcesz ujędrnić uda lub ramiona, liposukcja rzeźbi, przycina i ujędrnia sylwetkę, dzięki czemu możesz osiągnąć idealny kontur ciała.

Wiele osób ma nadmiar tłuszczu w nieprzyjemnych obszarach i brakuje mu tłuszczu w obszarach, w których chcieliby mieć więcej. Liposukcja jest często stosowana jako pierwszy krok w przeszczepie tłuszczu, gdzie tłuszcz jest pobierany z obszaru takiego jak brzuch i przenoszony do innego obszaru, w którym pożądany jest zwiększony kształt np. pośladki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com