Lemiesze do pługa i dłuta w ofercie sklepu rolniczego Agrokom

Lemiesze i dłuta do pługa to niezbędne wyposażenie każdego gospodarstwa rolniczego trudniącego się uprawą roślin i warzyw. Plug to urządzenie dedykowane przekopom i użyźnianiu gleby nadwyrężonej wzrostem roślin i zbiorami. Przed nadejściem zimy orka i odpowiednie napowietrzenie gleby pozwala jej zregenerować się podczas zimy przed kolejnymi siewami. W celu zapewnienia jej odpowiednich warunków koniecznym jest jednak użycie lemieszy do pługa oraz dłut do lemieszy, które pozwalają spulchnić glebę i zapewnić jej głębszym warstwom dostęp do niezbędnych minerałów.

Lemiesze do pługa – z czego są zrobione?

Lemiesze do pługa przez wzgląd na trudne warunki eksploatacyjne są narzędziami, które wykonane muszą zostać z najwyższej jakości materiałów takich jak chociażby stal. Ze względu na to, że mają kontakt z wilgotną glebą nie mogą być one podatne na korozję a uwzględniając fakt, że w glebie napotkać mogą różnego rodzaju przeszkody, charakteryzować się powinny wytrzymałością i trwałością. To są główne powody, dla których lemiesze do pługa są elementami stalowymi, najczęściej toczonymi (czyli o jednorodnej budowie pozbawionej spoin). Ważnym aspektem jest jednak jeszcze to, że w zależności od twardości gleby i jej właściwości lemiesze do pługa powinny mieć określony kształt. Przez wzgląd na plastyczność stali a także duże możliwości w zakresie jej obróbki stanowi ona w tym wypadku doskonały wybór. 

Lemiesze do pługa w pigułce – podstawowe informacje

Lemiesze do pługa wykonywane są ze stali, ale to nie wszystko, co warto na ich temat wiedzieć. Jak są zbudowane? Z ostrza, grzbietu oraz dzioba – każdy z tych elementów odgrywa istotną rolę w trakcie orki, dlatego odpowiednio wyprofilowane lemiesze są wręcz na wagę złota. Ostrze i dziób to elementy odpowiedzialne za wbicie i przeoranie gleby natomiast grzbiet to element łączący lemiesz z pługiem, pozwalający na jego swobodny montaż w maszynie. W zależności od kształtu ostrza wyróżnia się lemiesze do pługa: europejskie (trapezowe), amerykańskie (ostre), z dłutami oraz ścianką polową. W zależności od twardości gleby oraz jej zanieczyszczenia wybrać należy odpowiedni rodzaj lemieszy. Amerykańskie umożliwiają głęboki przekop, co czyni je niezwykle wydajnymi natomiast w efekcie sprawia, że sięgają one bardzo głęboko – do poziomu, na którym lemiesz może natknąć się na korzenie lub kamienie mogące wywołać jego uszkodzenie lub stępienie. Lemiesze trapezowe są doskonałym wyborem w przypadku niezbyt wymagających, miękkich gleb. Niezależnie od rodzaju i trwałości materiału wykonania lemiesze do pługa mogą ulec jednak zniszczeniu – co wtedy? Wystarczy je wymienić.

Gdzie kupić lemiesze do pługa?

Lemiesze do pługa dostępne są w ofercie sklepu rolniczego Agrokom od wielu lat specjalizującego się w dostarczaniu najwyższej jakości sprzętu i wyposażenia do gospodarstw rolniczych. Sprawdź ofertę sklepu rolniczego Agrokom pod adresem https://sklep-rolnicze.eu/produkty/czesci-do-maszyn-rolniczych/plug-do-orki/unia/lemiesze-i-dluta,2,75865  i postaw na sprawdzone rozwiązania pochodzące od najlepszych producentów na rynku. Oferowane przez Agrokom lemiesze i dłuta do pługa to podzespoły najwyższej jakości. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com