Leasing na start, czyli finansowanie dla startupów i młodych firm

Otwierając nową firmę lub startup, przedsiębiorcy często nie posiadają odpowiedniej ilości kapitału na rozwój. Odpowiedzią może być leasing na start, dzięki któremu można sfinansować rozwój nowej firmy.

Tylko w  pierwszym półroczu 2017 roku zarejestrowano ponad 212 tysięcy nowych firm. W porównaniu do ubiegłego roku, nastąpił wzrost o 10 tysięcy. Z badań przeprowadzonych przez Startup Poland wynika że:  wyłącznie ze środków własnych utrzymuje się 62% nowopowstałych firm. Młodzi przedsiębiorcy, jako największą przeszkodę w rozwoju swojego biznesu wskazuje brak opcji finansowania – aż 65%. Z kolei 77% przedsiębiorców szuka zewnętrznego finansowania. Niestety polski rynek nie posiada odpowiednich produktów, które mogłyby zaspokoić potrzeby finansowe nowych firm.

Jeśli więc masz swój startup, albo otwierasz nową firmę – powinien zainteresować Cię leasing, który w porównaniu do trudno osiągalnych dla młodego biznesu, kredytów bankowych, bardzo łatwo uzyskać, nawet od pierwszego dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Leasing popłaca

Leasing jest najczęściej wybieraną formą finansowania przez nowe firmy. Aż 71% nowych firm i startupów  korzysta właśnie z leasingu. Dlaczego? Ponieważ leasing, nie dość, że jest bardzo łatwy w uzyskaniu (nawet on-line, bez wychodzenia z domu), to w dodatku się opłaca – jego koszt można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu – wpłatę początkową, jak i każdą miesięczną ratę. Również podatek VAT jest naliczany osobno do każdej raty, dzięki czemu nie płaci się go od razu.

Leasing również świetnie sprawdza się w firmach – które stać na kupno nowego samochodu, lub maszyn. Płacąc ratę leasingu – kapitał można zainwestować w inny sposób.

Warto również nadmienić, że przedmiotem leasingu nie musi być samochód. Leasing można również wziąć na komputer, a nawet na smartfona.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na http://finstart.pl/porady/szybki-leasing-na-komputer-telefon-i-sprzet-do-biura-w-15-minut/ gdzie przeczytasz jak uzyskać leasing nawet w 15 minut.

Jeżeli nie chcesz wpaść w pułapki finansowe i szybko i wygodnie rozwinąć swój biznes –  wejdź na naszą stronę i zaufaj specjalistom z finstart.pl. Doradzimy, podpowiemy i pokierujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com