Leasing czy kredyt na samochód – co wybrać lepiej?

Wielu przedsiębiorców boryka się z problemem co wybrać – leasing czy kredyt gotówkowy na samochód. Jak się okazuje, oba rozwiązania mają swoją wady i zalety, dlatego przed podjęciem decyzji, warto uwzględnić indywidualną sytuację. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby jak najbardziej skorzystać!

Wybór formy finansowania samochodu to całkowicie indywidualna kwestia i zależy od wielu czynników. Choć wcześniej podstawowym sposobem było zaciągnięcie kredytu, to dziś równie popularna stała się opcja leasingu. Najlepszym rozwiązaniem, aby zdecydować się na jeden z wariantów, jest porównanie kosztów i warunków umowy, jakie są w obu przypadkach. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka firma oferuje najlepszy leasing, możesz skorzystać z tej strony internetowej: https://www.firmowakasa.pl/leasing/.

Czym różni się leasing od kredytu?

Pierwszym krokiem, aby dokonać właściwego wyboru pomiędzy kredytem a leasingiem, jest zrozumienie różnicy pomiędzy tymi dwoma sposobami finansowania. Kredyt zwykle zaciągany jest na pilne wydatki. Przedsiębiorcy mogą przebierać spośród licznych produktów dostosowanych do różnych potrzeb. Spłata odbywa się w miesięcznych ratach z uzgodnionym oprocentowaniem. Poza podstawowymi kwestiami, przy zawieraniu umowy, warto zwrócić uwagę na opłaty okołokredytowych, takie jak prowizja za rozpatrzenie wniosku. Jeśli szukasz firmy oferującej kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach, możesz porównać kilka możliwości na tej stronie internetowej: https://www.firmowakasa.pl/kredyt-gotowkowy/.

Z kolei leasing wymyślono na potrzeby finansowania różnego rodzaju inwestycji, takich jak własny środek transportu bez konieczności wykorzystania środków własnych przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku przedmiot umowy nie jest własnością leasingobiorcy. Dopiero po określonym czasie, istnieje możliwość wykupienia leasingowanego przedmiotu. Koszty zależą jednak od wielu czynników, takich jak długość trwania umowy, rodzaju leasingowanego przedmiotu czy obowiązujących w danym momencie przepisów, szczególnie podatkowych.

Co sprawdzi się najlepiej – kredyt gotówkowy czy leasing na samochód?

Jednym z popularnych rozwiązań, aby nabyć firmowy samochód, jest kredyt gotówkowy. Do jego niewątpliwych zalet zalicza się możliwość rozliczenia podatku VAT od razu i całkowita dowolność w dysponowaniu pobranymi środkami. Nie trzeba stosować się do konkretnych zasad względem wyboru rocznika pojazdu. Wiele osób docenia taką opcję za możliwość wcześniejszej spłaty przed czasem. Jeśli wydarzy się stłuczka, przedsiębiorca będący właścicielem auta ma pełne prawo do uzyskania odszkodowania na swoje konto.

Jeśli nie wiesz, z czyich usług skorzystać, możesz sprawdzić ranking kredytów gotówkowych na tej stronie internetowej: https://www.firmowakasa.pl/kredyt-gotowkowy/.

Dobrym sposobem dla przedsiębiorców, aby ograniczyć większe wydatki firmy, jest skorzystanie z opcji leasingu na samochód. W takim przypadku wszystkie opłaty związane z umową, w tym również paliwo można wrzucić w koszty uzyskania przychodu. Oferta zwykle dopasowana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Do niewątpliwych zalet leasingu doliczyć można uproszczone procedury. Dodatkowy atut to pakiet korzyści, takich jak ubezpieczenie i w razie potrzeby pomoc przy likwidacji szkody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com