Leasing alternatywą dla małych firm

Leasing to rozwiązanie, które kojarzy się głównie z samochodami nowymi, jednak na rynku dostępne są też oferty leasingu aut używanych. Jest do doskonałe rozwiązanie dla małych lub rozwijających się firm, potrzebujących dobrego i taniego rozwiązania. Jeśli jesteś właścicielem firmy, potrzeba posiadania auta zapewne pojawi się wcześniej, czy później. Ciężko wyobrazić sobie prężnie działające przedsiębiorstwo bez tego narzędzia pracy. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, dzięki któremu dowiesz się, jakie rozwiązania trzymamy dla Ciebie w zanadrzu!

Leasing wygodniejszy, niż kredyt

Leasing aut używanych jest atrakcyjniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjny kredyt. Przy leasingu formalności jest mniej, a tym samym łatwiej jest go uzyskać. Wartość wkładu własnego jest niższa, a przez to koszty leasingu są mniejsze. Umowa jest krótsza, a warunki leasingu są bardziej elastyczne. Co więcej, właściwie przygotowana umowa sprawia, że leasing aut używanych daje możliwość uzyskania korzystnego ubezpieczenia i pakietu uzupełniającego (usługi dopasowane do konkretnego klienta), a także dostępność wymiany samochodu na nowszy model w tej samej klasie. Decydując się na leasing aut używanych, można częściej wymieniać samochód.

Leasing aut używanych dostępnych dla każdego

Choć leasing aut używanych to opcja, która kojarzy się z dużymi firmami, to jest to rozwiązanie dostępne dla każdego podmiotu gospodarczego, niezależnie od wielkości, dlatego nawet jednoosobowa firma generująca niewielkie, ale stałe dochody, ma możliwość skorzystania z leasingu. Wystarczy wybrać firmę specjalizującą się w tym temacie i opracować korzystny system spłaty. Leasing aut używanych to rozwiązanie dla osób, które nie chcą zaciągać tradycyjnego kredytu i nie dysponują środkami finansowymi potrzebnymi do zakupu samochodu. W takiej sytuacji najkorzystniejsza będzie możliwość wyboru używanego pojazdu, którego stan techniczny będzie można wcześniej zweryfikować.

Na co uważać wybierając auto używane

Wybierając leasing aut używanych, zyskuje się dostęp do bardzo rozbudowanej oferty. Ważne jest jednak, aby wybrany samochód spełniał wymagane standardy, a przede wszystkim, by jego stan techniczny pozwalał na leasing, toteż należy upewnić się, że auto jest sprawne. Jest to jednak zasada, która obowiązuje przy zakupie jakiegokolwiek używanego samochodu. Jeśli się tego dopilnuje, auto używane zapewni zdecydowanie większy komfort jazdy niż nowy model o ubogim wyposażeniu. Wynika to głównie z faktu, że w niższej cenie otrzymuje się dostęp do lepszego wyposażenia i dodatków, o które zadbał poprzedni właściciel. Im bardziej zadbany samochód, tym leasing aut używanych jest bardziej opłacalny.

Leasing aut używanych przygotowany został z myślą o osobach, które cenią sobie wygodę i komfort jazdy. Auta te są lepiej wyposażone i choć nie są nowe, oferują wygodę i bezpieczeństwo, a to w samochodach jest obecnie najważniejsze. Zwłaszcza jeśli chodzi o samochód służbowy, w którym często spędza się po kilkanaście godzin i który bywa przecież traktowany, jak drugi dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com