Latarki LED dla wymagających – 4 modele

dioda led

Rozwój technologii sprawił, że współczesne latarki LED mają dużo większe możliwości, względem modeli wytwarzanych jeszcze kilka lat temu. Co więcej, bardzo powszechna jest dziś ich specjalizacja, która pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do potrzeb użytkowników. W tym tekście prezentujemy pięć ciekawych produktów dla wymagających właścicieli.

Jaka latarka LED jest najlepsza?

Nim jednak przejdziemy do prezentacji konkretnych rozwiązań, warto na chwilę zastanowić się, co decyduje o tym, która latarka jest najlepsza. Czy jest to jej moc? Wytrzymałość? Czas pracy a może liczba funkcji dodatkowych? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy specjalistę ze sklepu elatarka.pl.

Ludzie lubują się w rankingach, także tych dotyczących latarek. W internecie czy czasopismach można znaleźć ich mnóstwo i wszystkie one posiadają jedną zasadniczą wadę – są oparte na pewnym kluczu, czyli z reguły konkretnych cechach produktów. Podejście takie jest oczywiście słuszne z punktu widzenia zagadnień technicznych, jednak często nijak ma się do ich realnej wartości. W praktyce najlepsza latarka to w końcu taka, która w stu procentach odpowiada potrzebom użytkownika. I nie pomogą w tym przypadku nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania, technologie czy promocyjna cena. Dla osoby potrzebującej jak najmocniejszej latarki nie będą mieć znaczenia jej kompaktowe wymiary, a dla kogoś, kto szuka czołówki, kompletnie bezużyteczna będzie nawet najgenialniejsza latarka taktyczna. Dlatego też naszych klientów zawsze zachęcamy do przemyślanych zakupów – czyli opartych na przynajmniej ogólnej analizie realnych potrzeb i oczekiwań. Podejście takie pozwala na uniknięcie wielu rozczarowań i chroni przed wydawaniem zbyt dużych sum pieniędzy.

Latarki dla profesjonalistów – znajdź model dla siebie!

Szukanie najlepszej latarki dla siebie niekoniecznie musi być więc proste. Olbrzymia liczba produktów na rynku i ich głośna reklama z pewnością nie sprzyja spokojnemu zapoznaniu się z dostępnymi opcjami. Dlatego też koniecznie zacząć trzeba od określenia potrzeb i dopiero na ich podstawie rozpocząć można poszukiwanie konkretnych rozwiązań. Opłaca się też korzystać z filtrów wyszukiwania czy pomocy pracowników profesjonalnych sklepów z latarkami. Z ich pomocą dokonanie zakupu powinno być dużo prostsze. A jakie modele latarek LED są szczególnie warte uwagi?

Najmocniejsze latarki akumulatorowe LED

Bez wątpienia jedną z najważniejszych cech każdej latarki jest moc jej światła. Nowoczesne modele ledowe mogą w tym zakresie oferować naprawdę doskonałe parametry – maksymalna jasność najlepszych z nich wynosi nawet ponad dziesięć tysięcy lumenów. I, mimo że dla wielu osób takie parametry wydają się tak wielkie, że aż nieużyteczne, to dla sporej grupy profesjonalistów olbrzymia moc jest niezbędna. Oferuje ją między innymi Fenix TK72R. Model ten wyposażono w diodę Cree XHP70, która generuje strumień światła o jasności dziewięciu tysięcy lumenów. Jej akumulator pozwala z kolei na nawet 50 godzin pracy w maksymalnym trybie oraz może być użyty jako power-bank.

Latarki taktyczne LED

Niewielkie, poręczne i jednocześnie stosunkowo mocne latarki taktyczne to jedne z najczęściej wybieranych ręcznych źródeł światła. Ich zaletami są też niska cena oraz wiele przydatnych użyteczności. Bardzo ciekawą latarką policyjną jest z pewnością model Nitecore MH27UV. Generuje on do tysiąca lumenów, a jego zasięg to 462 metrów. Dużą zaletą tego produktu jest też solidna obudowa zabezpieczająca przed upadkami i wodą, a także kilka dodatkowych możliwości – jak stroboskop, SOS, światło UV czy zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Latarki szperacze LED

Wyposażone w uchwyt i podstawę latarki szperacze wyróżniają się na tle innych rozwiązań bardzo dużym zasięgiem. Pozwala on na wyłuskiwanie z ciemności osób i przedmiotów odległych nawet o ponad pięćset metrów. Do grupy takich źródeł światła należy Streamlight Waypoint. Produkt ten wyróżnia się zastosowaniem bardzo poręcznego chwytu pistoletowego oraz doskonałymi parametrami świecenia – jasność na poziomie tysiąca lumenów i 678 metrów zasięgu. Warto dodać, że w odróżnieniu od wielu innych szperaczy latarka ta jest też stosunkowo lekka i poręczna.

Latarki czołowe LED

Idealne na rower, do biegania czy też pracy latarki czołowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich najważniejszą zaletą jest oczywiście możliwość montażu na głowie, co sprawia, że użytkownik ma obie ręce wolne. Godnym uwagi produktem tego typu jest z pewnością Mactronic Sunscan. Dzięki mocy 300 lumenów i zasięgowi 123 metrów doskonale sprawdzi się on zarówno w warsztacie, jak i podczas treningów na świeżym powietrzu. Dodatkowo latarka ta wyróżnia się także niewygórowaną ceną, solidnym systemem zapięć oraz zabezpieczeniem w klasie IP64.

Profesjonaliści zawsze powinni korzystać ze specjalistycznego sprzętu. Dlatego też warto przyłożyć się do wyboru odpowiedniej latarki LED do pracy, której parametry będą naprawdę dobrze pasować do charakterystyki wykonywanych zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com