Lampa szczelinowa z tonometrem, której nie może zabraknąć w salonie okulistycznym

Jeśli zaczynasz właśnie studia i marzysz o zostaniu okulistą, na pewno chciałbyś już teraz wiedzieć wszystko o sprzęcie, z którym przyjdzie ci pracować. Z kolei jeśli skończyłeś już naukę i planujesz otwarcie swojego własnego gabinetu, bez wątpienia zastanawiasz się, w jaki sposób go wyposażyć, aby spełniał najwyższe oczekiwania twoich pacjentów. Poznaj zatem bliżej lampy szczelinowe, gdyż jedna z nich na pewno będzie twoim codziennym narzędziem pracy.

Co można zdiagnozować za pomocą lampy szczelinowej?

Lampa szczelinowa to jedno z podstawowych urządzeń, które znajduje się w każdym gabinecie okulistycznym. Służy do oceny stanu narządu wzroku, a zatem pozwala dokładnie zdiagnozować różnorodne zmiany, które pojawiły się w gałce ocznej. Pozwala na zdiagnozowanie takich chorób jak między innymi zaćma, zapalenie spojówek, odwarstwienie siatkówki, zespół Sjögrena, a także męty ciała szklistego.

Ogromną zaletą lampy szczelinowej jest możliwość łączenia jej ze specjalnymi, dodatkowymi soczewkami. Dzięki temu uzyskuje się szansę na kompleksowe zbadanie wszystkich części oka, zaczynając od powiek, poprzez spojówki, twardówkę, rogówkę, tęczówkę i soczewkę, a także ciało szkliste. Nowoczesna lampa szczelinowa jest wręcz niezastąpiona podczas oceny stanu siatkówki i pozwala na jej lepszą ocenę niż inne rodzaje badań.

Jak działa lampa szczelinowa z tonometrem?

Lampa szczelinowa z tonometrem to urządzenie, które zasadę swojego działania opiera o wysyłanie intensywnej wiązki światła, która przenika przez struktury oka. W zależności od wybranych soczewek i ustawień, światło może padać na gałkę oczną w formie rozproszonej lub skupionej.

Lekarz okulista może ogniskować wiązkę na wybranej części oka dzięki wykorzystaniu ustawień dostępnych w urządzeniu oraz dodatkowych soczewek. Możliwe jest dzięki temu obejrzenie wybranego fragmentu gałki ocznej, na przykład rogówki, siatkówki czy twardówki. Bez zastosowania soczewek z reguły możliwe jest dostrzeżenie przedniej części ciała szklistego, podczas gdy dodanie ich do urządzenia umożliwia ogniskowanie światła na dnie oka, dzięki czemu i ono zostaje zdiagnozowane. Diagnostyka polega między innymi na ocenie, w jaki sposób światło zostaje załamane i rozproszone w gałce ocznej, a także, czy uwidacznia ono zmiany w strukturze oka.

Lampa szczelinowa na krak-optic.pl może być wyposażona w tonometr, dzięki czemu służy jednocześnie jako biomikroskop. Oznacza to, iż podczas wykonywania badania powiększa wybrane struktury, dzięki czemu łatwiej jest ocenić ich stan. Dzięki torowi wizyjnemu pozwala także na udokumentowanie całego badania w formie zapisu cyfrowego, dzięki czemu podczas kolejnych wizyt można z łatwością przeprowadzić porównanie stanu oka. Nie wszystkie lampy są jednak sprzedawane z tonometrem. Często stosuje się tonometr jako zupełnie odrębne urządzenie.

Jednym z przykładów nowoczesnych urządzeń tego typu może być lampa szczelinowa z termometrem Rodenstock RSL-4500 DIGITAL, z serii BLACK. Została ona wyposażona w różnorodne filtry i soczewki, a także wygodne akcesoria, dzięki którym zapewni komfort pracy okuliście oraz wygodę pacjentom. Jeśli więc zamierzasz niedługo rozpocząć pracę z lampą szczelinową i własne wyposażają swój gabinet, może to ona będzie dla ciebie najlepsza? Poznaj szczegóły na stronie Krak-Optic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com