Lakierowanie czy foliowanie samochodu?

Z technicznego punktu widzenia kolor lakieru samochodu nie ma znaczenia. Ale samochody często budzą u kierowców emocje – i duży wpływ ma tutaj lakier. W związku z tym wielu kierowców bardzo obchodzi, jaki kolor ma ich własny samochód. Musi pasować do pojazdu i odpowiadać indywidualnemu gustowi.

Kto decyduje o zakupie auta do nowego auta, może sam określić lakier. Ale właściciele samochodów nie zawsze są zadowoleni ze swojej decyzji. Idąc za opinią, mogli być bardziej odważni w doborze lakieru samochodowego. W takich przypadkach często myślą o przemalowaniu.

Kupując używany samochód nie zawsze można sięgnąć po lakier. Jeśli techniczne co do stanu pojazdu jesteś przekonany, a cena jest odpowiednia, byłoby denerwujące, gdyby zakup nie doszedł do finału temu, że skupiasz się na kolorze lakieru. Przemalowanie to klasyczne rozwiązanie takiego problemu. Dzisiaj wykonanie tego naprawdę nie stanowi problemu, w większości regionów jest wystarczająco dużo wyspecjalizowanych firm, które całkowicie odmalowują pojazdy w imieniu swoich klientów, do czego przydaje się im stojak lakierniczy. Prace trwają zwykle około dwóch dni i różnie kosztują – w zależności od lakieru, warsztatu i modelu pojazdu.

Foliowanie i lakierowanie  – alternatywa

Ostatecznie decyzję musi podjąć właściciel pojazdu. Ze względu na wysokie koszty lakierowanie może odstraszyć wiele zainteresowanych stron. Jednak nadal są alternatywy – czyli tzw. foliowanie. To jest procedura w kontekście której istniejąca farba jest pokryta folią. Tak to jest
można nadać swojemu samochodowi nowy kolor bez lakierowania, choć gdy ma się stojak lakierniczy do zderzaków – lakierowanie trudne nie jest.

Chociaż foliowanie jest praktykowane z powodzeniem od wielu lat, wielu ludzi jeszcze się z tym nie zapoznało. Poza tym jest często niedoceniane. Opcja ta jest prawdziwą alternatywą dla lakierowania, bo efekt widać i niesie to swoje własne korzyści.. Jeśli praca jest wykonywana profesjonalnie, też nie można rozpoznać, że to nie farba. Przynajmniej w teorii rzeczywista procedura jest prosta. Trzeba tutaj manipulować kawałkami folii przyciętymi na wymiar, a następnie są one naciągnięte dokładnie na poszczególne części samochodu.

Zarówno foliowanie jak i lakierowanie – każda taka praca musi być przeprowadzona profesjonalnie, wymagany jest stojak lakierniczy obrotowy, i kosztuje dużo czasu. Uwzględnij wszystkie przygotowania również podczas foliowania około dwóch dni. Mocowanie drogich specjalnych zestawów folii jest dużym wyzwaniem, niezbędne jest tutaj doświadczenie i dlatego nie może być przeprowadzone niezależnie. Z lakierowaniem jeszcze amator jest w stanie sobie jako tako poradzić w domu – z foliowaniem już niekoniecznie.

Pewne jest jednak, że to rozwiązanie podobnie jak lakierowanie niegdyś, od kilku lat foliacja cieszy się rosnącą popularnością. Jest to szczególnie ważne, że foliowanie nie ma ostatecznego charakteru. W związku z tym – szansa na bycie bardzo odważnym, jeśli chodzi o lakier samochodowy daje pole do popisu. Oczywiście możesz też kupić nowy samochód który ma
dziwny kolor, taki jak różowy, jednak problem mógłby się pojawić przy odsprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com