Kursy językowe dla firm

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest bardzo ważna i każdy przedsiębiorca powinien mieć tego świadomość. Dlatego też coraz częściej w ramach szkoleń odbywa się kurs języka angielskiego dla firm.

Nie tylko pracodawcy, lecz również pracownicy mają świadomość, iż znajomość języka obcego jest przydatna. Szkolenia z języka angielskiego dla firm mają wiele zalet, które można wymieniać nieskończenie długo, niezależnie od tego, czym zajmuje się spółka. Chodzi tutaj głównie o rozwój gospodarki międzynarodowej, do czego znajomość języka kontrahenta innego kraju jest bardzo istotna.

Dlaczego warto przeprowadzić kursy dla pracowników

Wiele firm zaczyna współpracę z zagranicznymi przedsiębiorstwami, co sprawia, iż w takich przypadkach znajomość języka obcego jest koniecznością. Oczywiste jest, że w zespole znajdzie się osoba porozumiewająca się językiem, jednakże każde dodatkowe szkolenie, dzięki któremu można zdobyć więcej wiedzy, jest ważne. W szczególności znajomość branżowego języka angielskiego. 

Dzięki kursom językowym będziesz miał pewność, że pracownicy są rzetelnie przygotowani, wszyscy poznają branżowe słownictwo, a ich poziom zostanie ujednolicony. 

kurs językowy w firmie

Zalety przeprowadzenia kursu języka angielskiego dla firmy

Osoby biorące w nim udział przełamują różnego rodzaju bariery w porozumiewaniu się z innymi ludźmi. Dzięki nauce w grupie są bardziej zmotywowani do robienia coraz to większych postępów oraz uczą się systematycznie. 

W niektórych przypadkach kursy językowe kończą się egzaminem oraz uzyskaniem odpowiednich certyfikatów, a jak wiadomo im lepszy pracownik, tym lepsze wyniki firmy. 

Zgrany zespół, dobrze prosperująca firma

Jedną z zalet przeprowadzeniu kursu języków obcych dla firm jest fakt, iż dzięki temu zespół zaczyna się jeszcze bardziej integrować. Zamiast organizować wyjazdy dla pracowników, z których większość zrezygnuję z powodu braku czasu, lepiej zorganizować kurs firmowy. 

Podczas wspólnej nauki ludzie w przyjaznej atmosferze zaczną za sobą rozmawiać. Integracja ludzi za pomocą kursu języka angielskiego wpłynie nie tylko na poszerzenie wiedzy, lecz także na lepszą współpracę przy obowiązkach służbowych. 

Poziomy języka angielskiego

Jak wiadomo, nie każdy pracownik operuje językiem na tym samym poziomie, dlatego warto zrobić początkowy test i za jego pomocą przydzielić osoby do poszczególnych grup. Do wyboru mamy różne poziomy języka angielskiego:

  • A1 – na tym poziomie uczymy się od podstaw wszystkich rzeczy, przeznaczony dla osób, które wcześniej nie miały styczności z językiem
  • A2 – jest to kolejny poziom po A1, dla osób o małej wiedzy jednakże mających wcześniej niewielką styczność z językiem
  • B1 – dla osób o średniej znajomości języka
  • B2 – poziom ten przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych, które rozumieją i znają najważniejsze słownictwo i wyrażenia 
  • poziomy C1 oraz C2 przeznaczone są dla osób o dużej znajomości języka, które posługują się nim bez większych problemów. 

Gdzie przeprowadzić kurs językowy?

Szkoły zajmujące się uczeniem języka mają szeroką gamę wyboru miejsc nauczania. Kurs językowy może odbyć się w firmie lub też w siedzibie szkoły. Może to być także przeprowadzane online za pomocą odpowiedniej platformy. Wiele firm posiada w swojej ofercie wszystkie te możliwości jak np. tutaj: https://katowice.3lions.pl/.

Jaką szkołę języka angielskiego wybrać? 

Przy wyborze odpowiedniej szkoły językowej musimy dowiedzieć się, czy oferuje ona naukę angielskiego języka branżowego, ponieważ interesuje nas w tym przypadku nauka o dokładnie określonym profilu. Musimy również dowiedzieć się, czy szkoła oferuje naukę na różnych poziomach tj. A1, B1, C1 itd. 

Dlaczego warto znać angielski

Inwestycja w nauczanie nigdy nie jest stratna. Zawsze warto doskonalić swoje umiejętności i kwalifikacje. Dzięki znajomości języka angielskiego firma będzie mogła podnieść swój prestiż, poprzez umiejętne operowanie obcym słownictwem, chociażby na konferencji czy podczas spotkań z klientami innych krajów. 

W zgodzie z pracownikami

Do rozpoczęcia nauki angielskiego potrzebna jest motywacja, a nie osiągniemy jej bez chęci. Dlatego też przed rozpoczęciem szkolenia warto zrobić ankietę na forum firmy i ustalić ile osób byłoby chętnych do poszerzania swojej wiedzy. 

Godziny szkolenia

Szkolenie angielskiego najlepiej jest przeprowadzić po godzinach pracy, aby tym samym ich nie ujmować. Jednakże musi to być ustalone zgodnie z preferencjami pracowników, w taki sposób, aby odpowiadało większości z nich. 

Podsumowanie

Szkolenia języka angielskiego dla pracowników są bardzo ważne, ponieważ rozwój pracownika to także rozwój firmy. Dzięki pozytywnie zakończonym szkoleniu firma będzie prosperowała jeszcze lepiej.  

Sprawdź ofertę kursów językowych na avalon.lublin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com