Kurs na żurawie wieżowe – zostań dobrze opłacanym operatorem

Odbycie kursu na żurawie wieżowe pozwoli Ci uzyskać dobrze płatną i perspektywiczną pracę zarówno w sektorze budowlanym, jak i przemysłowym oraz transportowym. Chcesz się przebranżowić oraz stać się operatorem żurawia? Sprawdź, dlaczego powinieneś rozważyć tę opcję.

Pracę dostaniesz praktycznie od ręki

Boom inwestycyjny w sektorze budowlanym wraz z dynamicznym rozwojem wielu gałęzi przemysłu sprawił, że pracodawcy rozpaczliwie poszukują wykwalifikowanych rąk do pracy. Na polskim rynku brakuje ponad 100 tys. specjalistów, w tym również operatorów żurawi wieżowych.

Pracodawcy zachęcają pracowników wyższymi pensjami, lepszymi warunkami pracy oraz różnymi benefitami pozapłacowymi, które sprawiają, że obecnie operatorzy mogą przebierać wśród różnorodnych ofert pracy w niemal każdym regionie kraju. Jest to zatem świetny czas na to, by odbyć kurs i zdobyć dobrze płatną pracę.

Jak przebiega kurs i kto może się na niego zapisać?

Szkolenie na żurawie wieżowe może odbyć w zasadzie każda osoba. Istnieją jedynie 3 prawne obostrzenia. Kursant musi mieć ukończone 18 lat oraz nie wykazywać przeciwwskazań zdrowotnych, które uniemożliwiłyby lub utrudniłyby jego pracę na stanowisku operatora. Poza tym od przyszłego operatora wymaga się, aby dysponował co najmniej wykształceniem podstawowym. Jak widać, nie są to zbyt rygorystyczne warunki, przez co operatorem może stać się niemal każdy, kto odbędzie kurs i zaliczy państwowy egzamin operatorski.

Sam kurs na żurawie wieżowe opiera się na części teoretycznej w formie wykładów, podczas której szkoleniowiec prezentuje informacje z zakresu budowy i zasady działania żurawi wieżowych, zasady ich bezpiecznej eksploatacji wraz z obowiązkami operatora przed, w trakcie i po zakończeniu działań na dźwignicy, a także prezentuje aktualne przepisy BHP i dozoru technicznego. Po części teoretycznej następuje część praktyczna, w trakcie której szkolone osoby uczą się bezpiecznej i skutecznej obsługi żurawia wieżowego.

Odbycie kursu i zaliczenie egzaminu składanego przed komisją wybraną przez lokalną jednostkę UDT pozwala operatorowi na obsługę dowolnego żurawia wieżowego mieszczącego się w jego kategorii uprawnień, niezależnie od jego modelu, marki czy parametrów technicznych.

Jako operator możesz liczyć na naprawdę dobre zarobki

Operatorzy żurawi wieżowych różnią się w zależności od regionu, polityki firmy oraz od stażu pracy operatora. Niemniej, według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę analityczną Sedlak & Sedlak operatorzy żurawi wieżowych mogą liczyć na zarobki oscylujące w granicach 2840-4640 zł brutto, przy czym ogólnokrajowa mediana zarobków wynosi 3690 zł brutto. Niemniej co piąty operator może liczyć na zarobki większe od 4630 zł brutto.

Poza granicami naszego kraju operatorzy żurawi wieżowych mogą liczyć na zarobki powyżej 10 tys. złotych na rękę, zależnie od kraju i jego waluty.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy operatora oraz zapisać się na kurs na żurawie wieżowe? Odwiedź stronę firmy szkoleniowej Urbanek i nie zwlekaj z rozwojem swojej kariery zawodowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com