Kurier czy paczkomat, co lepsze?

Klient, który ma wybór – jest klientem zadowolonym. Tak jest w każdym przypadku. Nie ma tu znaczenia, czy chodzi o sprzedaż, czy też usługi. Przypuśćmy, że w najbliższych dniach musimy znaleźć odpowiednią kreację na przyjęcie. Nie jest to prosta sprawa i dotyczy obu płci. Nie jest tak, że mężczyzna szybciej znajdzie „coś do ubrania”, a kobieta będzie chodziła tygodniami po sklepach.

Jeśli chodzi o możliwości zakupu, czy wyboru usługi, wszystko zależy od danego człowieka. Jego preferencji, gustu itp. Płeć nie ma tu nic do rzeczy. Ktoś powie, że to właśnie kobiety najwięcej się zastanawiają i nie mogą się zdecydować. Być może tak jest, jednak nie należy generalizować. Jeśli jednak znajdziemy jakąś kreację na w/w przyjęcie, zazwyczaj ją kupujemy, choćbyśmy nie do końca byli zdecydowani. A gdybyśmy tak znaleźli (w sklepie obok, lub w internecie) identyczną kreację, ale znacznie tańszą? Wybór wydaje się oczywisty, a zadowolenie klienta rośnie wprost proporcjonalnie do możliwości wyboru. Tak samo jest z usługami. Jeśli jeden kurier za przesyłkę „powie nam” np. dziesięć złotych, a inny osiem, to wybór tutaj także będzie oczywisty, a zadowolenie o wiele wyższe, niż gdyby takiego wyboru nie było.

Sprawdź również firmy kurierskie Bydgoszcz

Wybieramy pomiędzy kurierami

Generalnie zasada jest taka, że kurier powinien (raczej musi) dostarczyć przesyłkę do rąk własnych adresata. Czasami zdarza się, że przesyłka jest – np. spódnica (z góry opłacona). Więc jeśli kurier ma ją dostarczyć do domu z ogródkiem, a nas w tym domu nie ma, możemy zadzwonić do kuriera, aby przerzucił tę przesyłkę ze spódnicą przez bramę. Przecież nic się jej nie stanie. Taka sytuacja jest możliwa jedynie wtedy, gdy kurier nie musi uzyskać podpisu adresata. Jeśli jednak podpis jest wymagany, wtedy nic z tego. Kurier zostawia swoje awizo (lub nie) i podejmuje jeszcze jedną próbę doręczenia na drugi dzień. Jeśli i ta próba się nie powiedzie, wtedy paczka może wrócić do adresata. Dlatego wielu z nas (będąc rzadko w domu) wybierało do tej pory przesyłki pocztą polską, ponieważ znacznie łatwiej było podjechać na pocztę (w zasadzie mamy czternaście dni na odbiór), niż szukać magazynów danego spedytora. Od czasu, kiedy pojawiły się paczkomaty, sytuacja diametralnie się zmieniła. I nie ma tu znaczenia, czy przesyłkę dostarczają firmy kurierskie bydgoszcz, Warszawa, czy Kraków. Wszędzie zasada odbioru jest taka sama. Klient dostaje SMS-a z informacją o „przybyciu” przesyłki wraz z informacją, że ma trzydzieści sześć godzin na jej odebranie. Może to zrobić nawet w nocy – i tu jest ta wyższość nad innymi możliwościami wysyłki. Jeśli ktoś nie ma czasu w ciągu dnia, to już na kuriera zupełnie nie może liczyć. Wybiera wtedy paczkomaty. Odbiór jest łatwy i szybki – nawet dla laika.

Paczkomaty w każdy mieście

Paczkomaty są usytuowane w każdym mieście. Można je spotkać także w mniejszych miejscowościach. Nie znaczy to jednak, że tylko paczkomaty oferują takie udogodnienia. Np. Poczta Polska oferuje odbiór przesyłek na stacjach benzynowych – całodobowych.

Polecamy:
Ile kosztuje wysłanie paczki?
Usługi kurierskie – czyli jak szybko i tanio nadać przesyłkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com