Kupno czy dzierżawa i szereg innych pytań przy poszukiwaniu nieruchomości komercyjnej

Szukając nieruchomości komercyjnych dla swojej firmy, biorąc pod uwagę konkretne ceny najmu czy wysokość kredytu hipotecznego – możesz wkrótce zrozumieć, iż może się to okazać najdroższą częścią Twojego budżetu. Jednak nie jest to jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji nowego biura. Przeczytaj nasze trzy kluczowe czynniki podczas wyszukiwania nieruchomości komercyjnych.

Czy powinienem kupić czy dzierżawić?

To, czy lepiej zostać właścicielem czy dzierżawcą powierzchni biurowej to decyzja, która będzie inna dla wszystkich firm. Przy podejmowaniu decyzji o wynajęciu lub dzierżawie należy wziąć pod uwagę kilka czynników, na przykład: „Czy mam wystarczająco dużo kapitału, aby posiadać tę nieruchomość?” lub „Czy chcę być odpowiedzialny za utrzymanie tej nieruchomości?” Każda firma powinna poświęcić szczególną uwagę swojej firmie i zdecydować, czy w jej najlepszym interesie leży posiadanie czy dzierżawa firmy w oparciu o finansowe możliwości.

Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja

Podejmując decyzję o tym, gdzie mieć siedzibę, tutaj znów firma musi uszeregować swoje priorytety. Czy firma często podróżuje do swoich klientów? Jeśli tak, lepiej jest mieć nieruchomości komercyjne, które znajdują się w położeniu geograficznym bliskim większości ich klientów. Na przykład, jeśli myślisz o firmie, która zapewnia wsparcie IT dla lokalnych firm, będziecie chcieli znaleźć się w obszarze, który pozwoli wam szybko dotrzeć do tych firm. Czy właściciel firmy chce mieć łatwy dojazd do swojego biura? Następnie upewnij się, że lokal znajduje się w obszarze, w którym można podróżować do i z biura w odpowiednim czasie. Prawdopodobnie dotyczy to też firm jednoosobowych, ponieważ są one jedyną częścią przedsiębiorstwa, gdzie zmęczeni pracą w piwnicy, najprawdopodobniej będą chcieli powierzchni biurowej w pobliżu domu. Inspiracją tutaj mogą być nieruchomości nowe mieszkania Warszawa Włochy.

I wreszcie, strategiczna pozycja firmy może być również związana z samym kontekstem sprzedaży. Na przykład, jeśli jest to restauracja lub kawiarnia, trzeba znaleźć siedzibę w obszarze, który przyciągnie największą liczbę docelowych odbiorców.

Opłacalność decyzji

Na koniec pojawi się szereg pytań, które należy rozważyć przy ostatecznym wyborze nieruchomości. I najważniejsze pytanie, za co muszę zapłacić? Istnieją czynniki, takie jak koszty utrzymania, które będą musiały być brane pod uwagę przy wyborze powierzchni biurowej. Czy znasz również różnicę między dzierżawą brutto, a dzierżawą netto? Czasami ważne jest, aby spojrzeć na warunki starej dzierżawy, zamiast po prostu odnawiać je, może to w perspektywie długoterminowej pozwolić sporo zaoszczędzić – a każda okazja pozwalająca na to, by uchylić się od płacenia wyższych kosztów, niż to konieczne – to dobra okazja. Wreszcie, należy wziąć pod uwagę długość okresu najmu. Chociaż przyszłość jest czasami niepewna, bardziej opłacalne może być podpisanie dłuższej umowy, aby obniżyć cenę nowo wybranej nieruchomości.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub obawy dotyczące nieruchomości komercyjnych, warto też skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com