Które z ubezpieczeń turystycznych wybrać?

Często podróżujesz służbowo lub prywatnie? A może dopiero rozpoczynasz przygodę z turystyką po dłuższej przerwie, która była związana pandemią COVID-19? W takiej sytuacji szczególnie ważne pozostaje zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Chociaż temat ubezpieczeń turystycznych wciąż budzi liczne kontrowersje, bogatego grono doświadczeń turystów pokazało, że polisa ta jest bardzo ważnym aspektem, na który należy zwracać swoją uwagę. Odkryj więcej informacji na temat tego, dlaczego to tak bardzo istotne i które z ubezpieczeń turystycznych warto wybrać. 

Polisa turystyczna – dlaczego warto? 

Kiedy myślimy o wakacjach, zazwyczaj nie przychodzi nam do głowy wysoki poziom ryzyka i obawa o nasze zdrowie. Niestety wiele wypadków, kontuzji i problemów ze zdrowiem może pojawić się nawet w trakcie miło spędzonego wypoczynku. Jeśli zatem wybierasz się na urlop poza granice naszego kraju, konieczne jest wykupienie odpowiedniej polisy. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne nawet w podstawowym wydaniu powinno chronić Cię od konieczności ponoszenia dużej liczby kosztów za podstawową opiekę lekarską, pobyt w szpitalu, a także konieczne do przeprowadzenia operacje i zabiegi. To bardzo istotne z tego względu, że w wielu krajach turystom nie należy się korzystanie z takich programów, jak NFZ w Polsce, a ubezpieczenie zdrowotne, które płacimy u nas w kraju, nie obowiązuje w innych państwach. Niestety wiele osób przekonało się już na własnej skórze na temat tego, jak trudne jest pokrycie kosztów leczenia bez posiadania polisy turystycznej. Nierzadko konieczne do pokrycia koszty, są na tyle duże, że niemożliwe jest ich pokrycie we własnym zakresie. Odpowiednia polisa turystyczna oprócz zapewnienia zwrotu kosztów za podstawową opiekę lekarską, posiada wysokie limity możliwych do pokrycia kosztów leczenia. W takiej sytuacji mamy pewność, że nawet w przypadku występowania zagrożenia zdrowia lub życia, nasze ubezpieczenie pokryje koszty leczenia. 

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne? 

Obecnie ubezpieczenie turystyczne stanowi niemal jedyny sposób na to, aby uregulować powstałe należności bez konieczności zadłużania się. Aby tak się jednak stało, ubezpieczyciel musi zapewnić pomoc także w sytuacji, kiedy koszty leczenia pozostają naprawdę bardzo wysokie. Właśnie dlatego turyści powinni mieć na uwadze, aby wybierać wyłącznie polisy, które gwarantują wysoki limit wydatków na opiekę lekarską. Oprócz pokryciem kosztów leczenia, ubezpieczenie turystyczne jest także związane z możliwością uzyskania ochrony przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. NNW to takie sytuacje, kiedy w trakcie wyjazdu doznamy uszczerbku na zdrowiu, które jest spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem. Wysokość takiego rodzaju rekompensaty pozostaje ściśle uzależniona od tego, jak poważny okazuje się być dany uszczerbek na zdrowiu. Niektóre polisy ubezpieczeniowe gwarantują także refundację kosztów zakupu lekarstw lub koniecznej do wykonania rehabilitacji. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń turystycznych? Napisz do nas. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com