Kto organizuje kontener na remont mieszkania w bloku?

Remont mieszkania w bloku to spore wyzwanie. Przy wywołaniu najmniejszego hałasu musimy liczyć się z komentarzami lub obrażonymi minami sąsiadów. Nawet jeśli przestrzegamy ciszy nocnej i staramy się działać tak, by nie zakłócać spokoju innych mieszkańców, należy się przygotować na batalię, którą warto odpowiednio zaplanować. W tej sytuacji bardzo ważna jest dobra organizacja i znalezienie fachowców, którzy pomogą nam bezboleśnie przebrnąć przez ten trudny czas.

Fachowcy od „brudnej” roboty

Bardzo rozsądne może okazać się znalezienie firmy oferującej wynajem kontenerów. Pomoże nam to w rozwiązaniu problemu z gruzem i niepotrzebnymi przedmiotami, które podczas remontu pojawiają się nie wiadomo skąd i mnożą w zaskakujące ilości. Zamówienie kontenera pozwoli nam na sukcesywne pozbywanie się gruzu, którego, czy to w małym czy to w większym mieszkaniu, absolutnie nie ma gdzie składować. 

Firmy zajmujące się wynajmem kontenerów udostępniają również specjalne worki, które ułatwiają wywożenie gruzu z mieszkania partiami. Zatem wiadra ani plastikowe miski nie będą już potrzebne. Jeszcze nie tak dawno, popularnym, chociaż trzeba przyznać szczerze głupim pomysłem, było wywożenie gruzu do lasu, czy pozostawianie go w rowach za miastem. Na szczęście obecnie nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome tego, że nie warto iść tą drogą. Przede wszystkim, to rozwiązanie bardzo szkodziło środowisku. Po drugie, było to działanie sprzeczne z prawem. 

Należy bowiem mieć świadomość, że gruz jest odpadem komunalnym i czynności związane z jego utylizacją są określone konkretnymi przepisami. Podlega również segregacji tak jak pozostałe odpady. Jest to zatem bardziej skomplikowana kwestia. W związku, z czym najlepiej zostawić ją fachowcom, a samemu skupić się na wyborze nowych płytek do łazienki, czy kuchni.

Kilka ważnych zasad

Warto jednak pamiętać, o kilku zasadach związanych z zamawianiem kontenera. Przede wszystkim powinien być on ustawiony w takim miejscu, aby nie utrudniał ruchu i nie przeszkadzać pozostałym mieszkańcom bloku oraz osiedla. Zwróćmy także uwagę na to, by nie tarasował dróg przeciwpożarowych i nie utrudniał dojazdu karetki, jeśli takowa byłaby potrzebna. W takich sytuacjach liczy się czas i nie można go marnować na usuwanie zbędnych przeszkód. 

Rozsądne będzie także skalkulowanie rozmiarów kontenera, Oszacujmy ile gruzu i zbędnych przedmiotów będziemy mieli do wywiezienia w trakcie remontu i po jego zakończeniu. Nie ma sensu płacić za puste miejsce i zajmować przestrzeń zbyt dużym kontenerem. 

Warto również zamówić odbiór kontenera na kilka dni po zakończonym remoncie. Bardzo często zdarza się, że pod wpływem zmęczenia lub roztargnienia na pierwszy rzut oka nie zauważymy rzeczy nadających się do wyrzucenia. Dobrze jest odpocząć, zrobić przegląd całego mieszkania, pozbyć się ewentualnych pozostałości po remoncie i dopiero wtedy poprosić o odebranie kontenera.

 

Polecamy:
Produkty gluten free – co to znaczy?
Dermatologia i medycyna estetyczna – dlaczego są tak popularne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com