Kto i w jakich okolicznościach powinien sięgnąć po pieczątkę firmową?

W dobie Internetu wiele tradycyjnych rozwiązań traci na znaczeniu. Kiedyś pieczątka stanowiła obowiązkowy element uwierzytelniający dana firmę. Obecnie żadne prawo nie obliguje przedsiębiorcy do jej posiadania. Mimo to ich produkcja dalej ma się dobrze, a ludzie interesu z niej nie rezygnują. Czym jest to spowodowane?

Kto bezwzględnie powinien mieć pieczątkę?

Obowiązek posługiwania się pieczątką – choć nie obowiązuje już każdej zarejestrowanej firmy – dalej dotyczy kilku specyficznych i ściśle określonych zawodów. Są to między innymi:

  • pracownicy medyczni – tacy jak lekarze (dowolnej specjalizacji) czy pielęgniarki,
  • weterynarze,
  • diagności laboratoryjni.

Pieczęć firmową dla każdego z wymienionych zawodów można zamówić na stronie internetowej https://pieczatki-online.eu/.

W jaki sposób pieczęć ułatwia codzienne funkcjonowanie firmy?

Pieczątki firmowe dla przedsiębiorców działających w zupełnie innych branżach niż medyczna mogą stanowić pewne ułatwienie – między innymiw przypadku składania wniosków lub pism urzędowych. Oficjalne druki mają przewidzianespecjalne pola na pieczęć firmową. Nadgorliwość urzędników w tej kwestii może opóźnić czy wręcz przyblokować składanie pism. Mimo że formalnie nikt nie może uznać wniosków za nieważne tylko z tego powodu,że nie ma na nich pieczątki, to w praktyce może jednak oznaczać to korektę i wówczas wymaga wpisania w stosowne pole objaśnienia o treści „brak pieczęci firmowej”.
Przedsiębiorca –choć nie jest do tego zobowiązany prawnie – może chcieć zachować wrażenie profesjonalizmu w każdy możliwy sposób. Jeśli sam oczekuje od swoich kontrahentów wiarygodnego i rzetelnego podejścia, powinien sam takowe reprezentować. Umowy czy faktury z pewnością będą wyglądać znacznie lepiej, jeśli oprócz podpisu znajdzie się na nich pieczątka firmowa. Stanowi ona też nośnik danych, które osoba podczas podpisywania umowy ma przy sobie. Przedsiębiorca sam decyduje o tym, co ma się na niej znaleźć. Najistotniejsze dane w tym przypadku to: pełna nazwa firmy, adres, numery NIP i REGON, telefon i e-mail, adres strony www firmy. Wybór wyglądu odbicia można zaprojektować, wchodząc na stronę https://pieczatki-online.eu/wzory-odbic-pieczatek,pieczatki-firmowe.

Potęga kreatywności zaklęta w pieczątce

Pamiętajmy, że pieczątki firmowe nie muszą być jedynie w formie nośnika danych przedsiębiorstwa. Mogą mieć charakter bardzo użytkowy, ułatwiając pracę na dużą skalę i być pomocne w czynnościach typowo magazynowych, na przykład podczas znakowania opakowań czy listów. Co więcej, można je wykorzystać do prac kreatywnych, takich jak tworzenie zaproszeń, materiałów promocyjnych dla firmy czy kodów zniżkowych dla klientów. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com