Krok po kroku: jak legalnie kupić apartament w Bułgarii

Zakup nieruchomości w Bułgarii może być bardzo trafioną inwestycją pod kątem tempa jej zwrotu. Jest również ciekawą opcją w przypadku osób, które szukają dla siebie wakacyjnego domu lub chcą zmienić polski klimat na bardziej przyjemny do życia. Kluczem w przeprowadzeniu transakcji zakupu jest zadbanie o jej legalność i wypełnienie wszystkich formalności. W tym aspekcie warto wesprzeć się profesjonalną agencją. Jak legalnie kupować apartamenty w Bułgarii?

Ułatwienia dla obywateli Unii Europejskiej

Polacy jako obywatele Unii Europejskiej mogą liczyć na uproszczoną procedurę zakupu nieruchomości. Bułgaria także jest członkiem wspólnoty, dzięki czemu cały proces jest bardzo zbliżony do tego, jak wygląda to w Polsce. Dodatkowo Polacy mogą kupić zarówno apartament, jak i nabyć udział w gruncie. To bardzo ważne, ponieważ z takiej możliwości nie mogą skorzystać cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej. Wiedza na ten temat jest niezbędna do tego, aby cały proces przeprowadzić w sposób legalny oraz możliwie sprawnie. 

Dokładnie zapoznaj się z parametrami apartamentu 

Pod względem standardu wykończenia, nad Morzem Czarnym można znaleźć zadbane i nowoczesne apartamenty na sprzedaż. Bułgaria w ostatnich latach zanotowała ogromny progres w tym obszarze, co spotkało się z zadowoleniem zagranicznych inwestorów. Każdorazowo jednak należy zapoznać się z dokładnymi parametrami wybranej nieruchomości, w tym m.in.: jej metrażem, położeniem, orientacją, czy też dostępnymi udogodnieniami. Brak odpowiedniej analizy może doprowadzić do zakupu apartamentu, który nie do końca spełni oczekiwania kupującego. Po finalizacji transakcji nie da się jej już cofnąć. Pamiętaj o tym, ponieważ zakup mieszkania w Bułgarii wiąże się z większym wydatkiem. 

Sprawdź stan prawny i stan fizyczny nieruchomości 

Jedną z kluczowych kwestii jest sprawdzenie stanu prawnego interesującej Cię nieruchomości. W tym obszarze warto posiłkować się wsparciem specjalistycznej agencji, która posiada doświadczenie w gromadzeniu danych na temat stanu prawnego nieruchomości, a także jego weryfikacji. Wszystko po to, aby uniknąć niespodzianek i zadbać o w stu procentach legalną transakcję. Poza stanem prawnym ważny jest także stan fizyczny nieruchomości. Wielokrotnie okazuje się, że zdjęcia dostępne w internecie odbiegają od tego, co można zastać na miejscu. Właśnie dlatego ważne jest samodzielne sprawdzenie nieruchomości lub skorzystanie z zaufanej agencji takiej jak Bułgaria Okiem Tubylca

Zadbaj o prawidłowe wypełnienie dokumentów 

Ważną częścią procesu zakupu mieszkania w Bułgarii jest administracja. Dokumenty powinny być wypełniane starannie i zgodnie z obowiązującym prawem lokalnym. Inwestorzy z Polski najczęściej nie posiadają wiedzy w tym zakresie, dlatego optymalnie jest skorzystać ze wsparcia agencji lub zespołu prawników. Prawidłowe wypełnienie dokumentów pozwoli przyspieszyć proces zakupowy oraz spełnić obowiązki prawne kupującego. 

Podpisz akt notarialny i odbierz klucze do swojego domu w Bułgarii

Gdy wszystko jest dograne na ostatni guzik, to wystarczy podpisać akt notarialny, odebrać klucze do swojego apartamentu w Bułgarii i za niego zapłacić. Następnie nieruchomość może być wykorzystywana jako dom wakacyjny dla siebie lub też jako apartament do wynajęcia. Ostateczna decyzja w tym zakresie zależy od potrzeb i preferencji nowego właściciela. 

Jakie miejscowości cieszą się zainteresowaniem inwestorów?

W ostatnich latach dużą popularnością wśród inwestorów cieszy się Słoneczny Brzeg oraz miejscowości położone w niedalekiej odległości od niego. Pod kątem inwestycyjnym warto kupować apartamenty bezpośrednio nad Morzem Czarnym. Ciekawe miejscowości to nie tylko Słoneczny Brzeg, ale również starożytny Nessebar, Sveti Vlas, Elenite, czy też Rawda. Ich atutem jest dostęp do nowoczesnych i w pełni wyposażonych kompleksów turystycznych. Najbardziej popularne z nich to: Grand Resort, Waterpark Fort, Sorrento, Privilege Fort, Prestige Fort, Barcelo, czy też Cascadas. 

Zakup nieruchomości z Bułgaria Okiem Tubylca

Jeżeli planujesz zakup nieruchomości w Bułgarii, to warto sprawdzić ofertę agencji Bułgaria Okiem Tubylca. Znajdują się w niej apartamenty w Bułgarii na sprzedaż oraz na wynajem. Ponadto specjaliści marki pomagają w ewentualnej sprzedaży nieruchomości, a także oferuję szeroki zakres usług dodatkowych i obsługi posprzedażowej. Wszystko z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Zachęcamy do sprawdzenia możliwości współpracy z agencją Bułgaria Okiem Tubylca.

Co to jest światłowód i dlaczego warto go mieć?
Najlepsi specjaliści Google Ads Lublin – jak ich znaleźć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com