Krok po kroku do idealnej kariery – czas zmienić perspektywę!

Każda posada, na której się znajdujemy, niezależnie od tego, czy jest to klinika, sprzedaż, nauczyciel, mówca czy pisarz, ma swoje wzloty i upadki, a naszym wyborem jest uczynienie własnej pracy lepszą. Musimy być realistami i rozumieć, że szukając tej wymarzonej pracy, liczy się perspektywa.

Być może już masz odpowiednią pracę dla siebie, ale musimy znać nasze umiejętności. Szukając wymarzonej pracy lub próbując odpowiedzieć na wiele pytań, które zadajesz sobie na co dzień – pamiętaj o poniższych kluczowych kwestiach. Wejdź też na All the Jobs jeśli będziesz szukał dodatkowych materiałów inspirujących w poszukiwaniu idealnej kariery.

Nie stawiaj nierealistycznych oczekiwań.

Zacznij od czegoś małego. Próba osiągnięcia wszystkich celów w jeden dzień sprawi, że będziesz czuć się przytłoczony i wystawisz się się na porażkę. To spowoduje, że wrócisz do łóżka i się schowasz – zamiast zrobić choć mały krok do celu. Dlatego właśnie każdego dnia pracuj nad swoimi celami, niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę pracy, czy rozpoczęcie projektu. Małe kroki są lepsze niż brak kroków i nie próbuj podbić świata w jeden dzień. Dobre rzeczy wymagają czasu. Pisanie akapitu lub tworzenie trzech slajdów dla programu – jest lepsze niż nic nie robienie.

Zdobądź doświadczenie za pasem i znajdź mentora.

Zrozum, że może to nie być najlepszy czas lub możesz nie być na to gotowy. Choć prawda jest taka trudna, zdobycie większego doświadczenia w dziedzinach, które Cię pasjonują, zajmie trochę czasu. Osiąganie celów lub tworzenie programów nie nie następuje z dnia na dzień. Każde doświadczenie musi być odskocznią do sukcesu. Ważne jest również, aby mieć wielu mentorów, którzy wskażą ci właściwy kierunek, nawet jeśli chcesz rzucić wszystko, ukryć się w łóżku, uciec lub poddać się. Poproś o radę, gdy nie jesteś pewien, i potraktuj poważnie to, co mówią mentorzy, ponieważ mają takie doświadczenie już za sobą. Dowiedz się więcej o swojej pasji i tematach badawczych, gdy utkniesz.

Staraj się stłumić strach przed nieznanym.

Nie pozwól sobie na niszczące „co jeśli” – takie myślenie zniszczyć twoją wymarzoną pracę. Istnieją obawy zawsze, ale musisz wziąć pod uwagę dobro ze złem i zmienić swoją perspektywę lub cele na coś, co jest osiągalne. Posiadanie nierealistycznych celów, niewielkiego doświadczenia i złych mentorów to straszna kombinacja, która powstrzyma twoją zdolność do znalezienia wymarzonej pracy.

Najlepiej jest iść naprzód tymi małymi krokami i pracować na sukces, aż tam dotrzesz. Dopiero wtedy jesteś o krok bliżej i pamiętaj, aby słuchać rad tych, którzy się tego nauczyli już na własnej skórze. Dobrze jest uczyć się od mądrzejszych ludzi. Bądź realistą. Nie ma idealnej pracy i musisz mieć tego świadomość, aby było lepiej. Nie bez powodu jesteś tam, gdzie jesteś – to wszystko ma sens i ostatecznie zaprowadzi Cię do celu. Nie ma idealnej pracy, ale możesz mieć wymarzoną pracę, która będzie dla Ciebie idealna, jeśli zachowasz odpowiednią perspektywę. Więc jutro wstań z łóżka i zacznij od nowa spełnianie swoich marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com