Kremacja zwłok w Anglii i transport urny do Polski — co trzeba wiedzieć?

Wiele osób, które opuściło Polskę i osiedliło się w Wielkiej Brytanii, tam miało pracę i przyjaciół. W przypadku odejścia drugiego człowieka taka sytuacja wydaje się wyjątkowo trudna. W głowie najbliższej rodziny może pojawić się pytanie, czy lepiej zorganizować pogrzeb w ojczyźnie, czy może w miejscu, w którym przez lata żył drugi człowiek. Zakład pogrzebowy Glob Drejka ma na to rozwiązanie.

Organizacja pogrzebu w Anglii

Sytuacja każdego człowieka jest inna. Jeśli ktoś wyjechał do Wielkiej Brytanii wyłącznie w celach zarobkowych, ale rodzinę i przyjaciół miał w Polsce, to rodzina najczęściej decyduje się na przewiezienie zmarłego do ojczyzny. Inaczej wygląda jednak sytuacja wśród osób, które od wielu lat mieszkały w innym kraju i tam toczyło się ich codzienne życie. W takiej sytuacji każdy chce ostatni raz pożegnać się z ukochaną osobą. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest zorganizowanie pożegnania za granicą, w miejscu, w którym żył zmarły. Na takiej ceremonii mogą zjawić się przyjaciele, koledzy z pracy lub członkowie rodziny. Natomiast po ostatnim pożegnaniu urna z prochami może zostać przetransportowana do Polski, gdzie krewni zmarłego mogą pochować bliskiego na pobliskim cmentarzu.

Kremacja zwłok w Anglii

Kremacja zwłok jest dużo tańszą alternatywą niż przewóz ciała. Dlatego coraz więcej rodzin wyraża wolę, aby zmarły został poddany kremacji w Wielkiej Brytanii. Urnę z prochami jest łatwiej przetransportować, a formalności z tym związane są łatwiejsze. Podobnie jak w Polsce, również za granicą obowiązuje rygorystyczne prawo dotyczące kremacji. Dlatego zakład pogrzebowy Glob Drejka oferuje trumny kremacyjne, urny oraz odzież kremacyjną. To obniża koszt, gdyż rodzina nie musi opłacać tych akcesoriów w angielskim zakładzie pogrzebowym, gdzie stawki mogą być wyższe.

Po skontaktowaniu się z pracownikiem zakładu rodzina może mieć pewność, że wszystkie formalności przejmie na siebie dom pogrzebowy. Dzięki wiedzy i znajomości branży pogrzebowej również w Wielkiej Brytanii firma Drejka może zorganizować uroczystość żałobną z udziałem księdza. To rodzina ma decydujący głos co do organizacji pogrzebu, transportu i formy pochówku.

Transport urny do Polski

Po zakończonej uroczystości pogrzebowej pracownik zakładu przetransportuje urnę z prochami do wyznaczonego miejsca w Polsce. Personel pozostaje w stałym kontakcie z rodziną, aby najbliżsi zmarłego mogli mieć pewność, że wszystko odbywa się prawidłowo.

Śmierć bliskiej osoby nigdy nie jest prosta i przyjemna. Wiele kwestii logistycznych może przerastać najbliższych zmarłego. Dodatkowy ból związany z organizacją transportu oraz uszanowanie uczuć towarzyszy życia codziennego zmarłego również potęguje uczucie bezradności. Warto jednak pamiętać, że z odpowiednią firmą pogrzebową kremacja zwłok w Anglii i transport urny do Polski może odbyć się równie godnie i z dużą dbałością.

Polecamy:
Czym jest spedycja?
Robotyka i automatyka, czyli jak zastąpić i usprawnić pracę człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com