Kredyty gotówkowe – co warto o nich wiedzieć?

Kredyty gotówkowe są najpopularniejszym produktem bankowym, z którego na co dzień korzystają osoby, poszukujące dodatkowego finansowania. Zanim jednak sięgniemy po taki kredyt, powinniśmy zdobyć o nim nieco wiedzy. Dzięki temu możemy sobie zaoszczędzić wielu dodatkowych rozczarowań.

Ofertę kredytów bankowych w różnych wersjach i opcjach znajdziemy dzisiaj w każdym banku. Musimy jednak pamiętać, że pod względem oprocentowania kredyt gotówkowy jest jedną z najdroższych form kredytowania. Sporo tańsze są chociażby karty kredytowe oraz limity w koncie. Pamiętajmy również, że aby dostać kredyt gotówkowy, musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Nawet, jeśli interesuje nas dosyć niska kwota, możemy jej nie otrzymać, jeśli posiadamy kiepską historię kredytową lub niską zdolność kredytową. Wiele osób sięga po kredyty gotówkowe w nadmiarze. Może się więc okazać, że przy którymś z kolei będzie to zbyt duże obciążenie finansowe w porównaniu do naszych comiesięcznych możliwości.

Jak znaleźć dobry kredyt gotówkowy?

Oferty kredytów gotówkowych możemy znaleźć na co dzień w reklamach telewizyjnych i internetowych. Banki kuszą przede wszystkim niskim oprocentowaniem, wieloma promocjami i może się wydawać, że taki kredyt jest po prostu marzeniem dla każdego kredytobiorcy. Okazuje się jednak, że w ofercie banku formalności jest zdecydowanie więcej niż w przekazie reklamowym. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że oprocentowanie kredytu nie jest jedynym kosztem, jaki ponosi kredytobiorca, a więc porównanie samego oprocentowania nie pozwoli nam na znalezienie najbardziej korzystnej opcji kredytu. Poza oprocentowaniem istotne parametry to także marża, prowizja, opłata za uruchomienie kredytu, a także ubezpieczenie. To ostatnie z pozoru nie jest obowiązkowe. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na tę dodatkową opcję, kredyt może być dużo droższy lub też w ogóle go nie dostaniemy.

Warto porównywać różne oferty

Po kredyty gotówkowe sięgamy najczęściej wtedy, gdy pojawiają nam się jakieś niespodziewane wydatki, których nie jesteśmy w stanie pokryć z oszczędności. Wiele osób stara się zdobyć kredyt jak najszybciej, nie zwracając uwagi na parametry czy różne zapisy w umowach, które najczęściej znajdują się na dalszych stronach dokumentów i są umieszczone małym drukiem. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że wybrany kredyt gotówkowy jest dla nas najlepszym rozwiązaniem, dobrze jest spędzić nieco czasu na zapoznaniu się z ofertą różnych banków i opcji kredytowych. Świetnym wsparciem mogą być różne porównywarki i rankingi kredytów, jakie możemy znaleźć w sieci. Warto jednak skupiać się na takich porównywarkach, które są aktualne i zmieniane na bieżąco, tak jak zmienia się oferta banków. Ciekawą propozycją może być porównywarka kredytów Ofin, która jest bardzo prosta, funkcjonalna i pozwala w krótkim czasie porównać oferty kilku lub kilkunastu różnych banków. Dzięki temu będziemy mieć informację, gdzie aktualnie są najlepsze kredyty na rynku i w którym banku warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com