Kredyt hipoteczny Gdańsk

Kredyt hipoteczny Gdańsk

Gdańsk zyskuje z roku na rok popularność już nie tylko wśród turystów, ale również wśród osób, które chcą przeprowadzić się na stałe do Gdańsk.W związku z koniecznością zakup mieszkania większość osób musi skorzystać z kredytu hipotecznego.

Sprawdźmy zatem jak wygląda sytuacja na rynku kredytu hipotecznego w Gdańsku.

Warunki kredytu hipotecznego w Gdańsku

Zaciągnięcie kredytu hipotecznegowiąże się z nieodłącznym wskaźnikiem RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, który przedstawia nam koszt kredytu hipotecznego. Analizując popularne RRSO na wskaźnik ten wpływa mają:

  • oprocentowanie kredytu hipotecznego, czyli marża kredytu plus WIBOR
  • prowizja kredytu hipotecznego
  • koszt ubezpieczenia nieruchomości
  • koszt ubezpieczenia na życie.

Widzimy zatem, na ile elementów należy zwrócić uwagę przy kredycie hipotecznym.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego

Planując zakup mieszkania w Gdańsku musimy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu na oprocentowanie kredytu. Wyróżniamy oprocentowanie zmienne oraz oprocentowanie stałe. Stałe oprocentowanie jest korzystne kiedy panują niski stopy procentowe, które znów mają przełożenie na koszt kredytu.

W obecnej sytuacji należy dobrze przeanalizować sytuację za nim zdecydujemy się na stałe oprocentowanie.

Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym

Bank często od przyszłego kredytobiorcy wymaga opłacenie dodatkowego ubezpieczenia, która ma stanowić zabezpieczenie dla banku. Niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Zatem czy warto skorzystać z ubezpieczenia bankowego?

Ubezpieczenia nieruchomości

Ubezpieczenie nieruchomości jest obligatoryjne i zazwyczaj to koszt do 200 – 500 zł rocznie w zależności od wartości zabezpieczenia.

Ubezpieczenie na wypadek śmierci

Upieczenie jest często dobrowolnym wyborem przy umowie kredytowej i może wpływać na obniżenie marża kredytu hipotecznego. W związku z tym warto porównać oferty banków z ubezpieczeniem oraz bez.

Kredyt hipoteczny Gdańsk – gdzie wziąć

Ubiegając się o kredyt hipoteczny na terenie Gdańska warto złożyć wniosek kredytowy do co najmniej 2 banków. Pozwoli wybrać nam to najlepszą ofertę kredytu. Niestety oferty banków zmieniają się dość dynamicznie i warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który przedstawi wszystkie oferty banków. Dzięki temu ekspert kredytowy przedstawi najlepsze rozwiązania dostępne dla Twojej sytuacji.

Pamiętaj, ze pomoc eksperta kredytowego jest darmowa. Jednymi z polecanych doradców kredytów są eksperci z Kancelaria Finansowej Włodarczyk & Woźniczko.Doradca kredytowi z Gdańska działający na terenie całego Trójmiasta, którzy dodają do Klienta w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com