Kreatywne rozwiązania w nowoczesnej firmie – o trendach w modzie rozmawiamy z dekoratorką Joanną Bień

Dobrze zaplanowane wnętrze firmy może pełnić wiele funkcji jednocześnie. Z jednej strony jest wygodne i komfortowe dla pracowników, a z drugiej – staje się wizytówką firmy. Jak efektownie, funkcjonalnie i niewielkim kosztem urządzić firmowe wnętrza? Na te pytania odpowiada Joanna Bień, dekoratorka wnętrz.

– Jakie są aktualne trendy w wystroju firmowych wnętrz?

– W ostatnich latach na pierwszym miejscu jest przede wszystkim minimalizm i prostota połączone z nowoczesnym designem. Wszystko tez zależy od tego, jaka to jest firma, w jakiej branży działa i jaką ma do dyspozycji powierzchnię. Zupełnie innego wystroju potrzebuje kancelaria prawna, a innych dekoracji używa się w dużych agencjach reklamowych czy firmach, które opierają się przede wszystkim na kontakcie z klientem. Każda przestrzeń wymaga jednak odpowiedniego planowania i dostosowania jej do indywidualnych potrzeb pracowników. Aktualnie w modzie są wnętrza w typie open space, gdzie miejsca dla pracowników są poprzedzielane jedynie ściankami działowymi. Takie rozwiązanie ma sporo zalet, a najważniejszą jest możliwość szybkiej zmiany aranżacji bez konieczności przeprowadzenia generalnego remontu. Wystarczy przestawić ścianki działowe, zmienić ustawienie mebli, a wnętrze będzie wyglądało zupełnie inaczej praktycznie bez żadnego nakładu kosztów.

– Na co należy zwracać szczególną uwagę przy planowaniu wystroju biura?

– Wielu właścicieli firm ma swoje indywidualne wizje, które koniecznie chcą wprowadzać w życie. Tymczasem często okazuje się, że ich plany czy aranżacyjne fantazje nie zawsze są możliwe do zrealizowania w praktyce. Podobnie jest w przypadku wyboru mebli czy innych elementów wyposażenia. Zdarza się, że właściciel firmy upiera się przy meblach, które pod względem designu są faktycznie zachwycające, nowatorskie i bardzo efektowne. Okazuje się jednak, że o wiele gorzej wygląda kwestia ich wygody i funkcjonalności. Nawet najbardziej efektowny mebel nie sprawdzi się, jeśli nie da się w nim wygodnie i komfortowo siedzieć przez wiele godzin. Wygoda pracowników powinna być na pierwszym miejscu, jeszcze przed efektem aranżacyjnym czy reprezentacyjnym.

– Jak umiejętnie wybierać dekoracje do firmowych wnętrz?

– Warto zwracać uwagę przede wszystkim na stylistykę i ogólny wystrój wnętrza. Dekoracje i dodatki powinny tworzyć kompozycyjną całość. Nie powinno być ich zbyt dużo, aby nie rozpraszały uwagi i nie sprawiały wrażenia przesytu. Kolejna kwestia, to solidność i jakość wykonania. Zamiast tanich i mało trwałych elementów dekoracji, lepiej jest postawić na dobrej jakości produkty, które gwarantują wytrzymałość, funkcjonalność i niezawodność.

Ciekawe propozycje dekoracji i elementów wykończenia wnętrza można znaleźć na http://www.ardeko.pl. To produkty, które faktycznie świetnie sprawdzą się we wnętrzach biurowych i pozwolą na stworzenie ciekawej atmosfery u unikalnego klimatu. Dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta wnętrz, który szybko, sprawnie i kompleksowo zaprojektuje takie biuro, które będzie łączyło w sobie wygodę i komfort użytkowania z niepowtarzalnym stylem i ciekawymi efektami dekoracyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com