Krakowskie wydarzenia kulturalne – co, gdzie, kiedy?

Kraków choć oficjalnie stolicą nie jest już od jakiegoś czasu 🙂 to jednak niezmiennie bije na głowę inne miasta pod względem ilości wydarzeń, imprez i festiwali w jakich można uczestniczyć na terenie tego miasta przez cały rok, a przede wszystkim w okresie wakacyjnym.

Z myślą o wszystkich osobach, które w najbliższych miesiącach planują odwiedzić to piękne miasto przygotowaliśmy krótki spis przykładowych wydarzeń na które warto się wybrać. Natomiast wszyscy naprawdę zainteresowani uczestnictwem w tych wydarzeniach powinni się mocniej zainteresować tematem, jakim są karnety na imprezy w Krakowie , do czego zachęcamy.

Festiwal Azjatycki

Jeśli należysz do osób, które nie przepuszczą żadnej okazji, aby skosztować pysznych i wyjątkowych azjatyckich potraw ulicznych – to jest wydarzenie dla Ciebie. Bez względu na to czy jesteś fanem tajskich przysmaków, uwielbiasz świeże japońskie sushi czy też aromatyczne indyjskie przekąski – będziesz wniebowzięty! A może masz ochotę na gruzińskie chaczapuri lub libański tabbouleh? W Krakowie ten festiwal będzie pachniał trawą cytrynową, imbirem i gorącym chili. Możesz na tym festiwalu załapać się na takie przysmaki jak:

  • kanapki banh mi w klimacie wietnamskim
  • rzepa z czarnym sezamem marynowana
  • zupka pho pachnąca przyprawami
  • domowe curry dopełnione warzywami i kolendrą

Oprócz smakołyków będzie też dla pań lubiących kosmetyki naturalne – w tym miejscu będzie można się załapać na koreańskie czy też malezyjskie.

Piwo i zabawa?

TEA Time Brewpub to miejsce, które musisz odwiedzić aby wziąć udział w quizie w języku angielskim, który pytania dotyczące wiedzy ogólnej, są też rundy muzyczne i zdjęciowe oraz naprawdę spora szansa na wygranie bezpłatnego piwa!

A może trochę kultury? Wystawa Pompier, Muck, Socrococo // Anna Orłowska // MOCAK zaprasza!

Projekt ten został zrealizowany specjalnie z okazji obchodzonego w Krakowie Miesiąca Fotografii w Krakowie. Od 2017 roku zespół festiwalowy co roku wybiera artystę, a inni artyści zachęcają do eksploracji tematów związanych z Krakowem i jego okolicami. Na wystawę można załapać się w Galerii Re Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.

A może nieco bardziej klasycznie?

Muzeum Narodowe w Krakowie zgromadziło największą i najcenniejszą kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907) – jednego z najważniejszych, oryginalnych i cenionych artystów z przełomu XIX i XX wieku, który należy do grona takich artystów jak Klimt, Mucha i Gaudi. Wystawa obejmuje około 900 prac. Około 500 z nich zostanie zaprezentowanych w ramach największej wystawy prac artysty w Polsce od 50 lat (ostatni duży pokaz jego prac z kolekcji krakowskiej odbył się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie w 2000 r. ). Na wystawę można się załapać do końca wakacji, bowiem będzie czynna do dnia 30 lipca 2019 roku.

To tylko namiastka, co będzie można robić w Krakowie wiosną i latem. Pozostań na bieżąco, wykup karnet i ciesz się tymi doświadczeniami jak najpełniej! Na pewno będziesz miał co wspominać i o czym opowiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com