Koszt paczki kurierskiej – ile wynosi?

Koszt nadania przesyłki kurierskiej jest różny i składa się na niego kilka czynników. Decydującym czynnikiem jest zawsze waga konkretnej paczki. Cena danej przesyłki będzie ustalona na podstawie przedziału wagowego, do którego taka przesyłka należy.

W przesyłkach krajowych firmy kurierskiej UPS wyróżniamy 8 różnych przedziałów wagowych, a ceny zaczynają się już od 18,44zł brutto. Wysyłając paczkę warto pamiętać o poniższym podziale, który wpływa na ostateczną cenę:

  • do 10 kg
  • 10-20 kg
  • 20-30 kg
  • 30-50 kg
  • 50-55 kg
  • 60-65 kg
  • 65-70 kg

Maksymalna waga przesyłki standardowej wynosi 70 kg. Kiedy dana przesyłka przekracza 70 kg, opłata za nią naliczana jest jak za przesyłkę paletową. Przy wysyłaniu ponad 40 przesyłek miesięcznie możesz też skorzystać z oferty specjalnej i zaoszczędzić. Wystarczy zgłosić się do biura obsługi i poprosić o włączenie oferty.

Oczywiście waga to nie wszystko. Koszt przesyłki determinują także jej rozmiary. Tutaj wyróżniamy odmienne zasady dotyczące wymiarów konkretnych przesyłek. Kontynuując przykład kuriera UPS, w przesyłkach standardowych obwód podstawy i najdłuższy bok paczki nie mogą być dłuższe niż 330 cm. Oczywiście można wysłać też większą paczkę. Tzw. duża paczka jest przesyłką, której suma długości i obwodu przekracza 330 cm, ale nie jest większa niż 419 cm. Dla takich paczek przyjmuje się minimalną wagę podlegającą opłacie (40 kg).

Jeśli chcesz sprawdzić maksymalne wagi i wymiary przesyłek w ofercie innych firm kurierskich, zapoznaj się z informacjami zawartymi na stronie.

sznurówkiPodane ceny przesyłek standardowych oczywiście mogą się zmienić, jeżeli dokupisz usługi dodatkowe. To bardzo obszerny temat, dlatego że każdy kurier, w tym również UPS, pozwala wysyłać przesyłki kurierskie z niestandardowymi usługami, takimi jak np. przeadresowanie przesyłki lub przesyłka przekraczająca standardowe wymiary. W każdej firmie kurierskiej te niestandardowe usługi są inaczej wyceniane, a różnorodność powoduje właśnie, że warto skorzystać z porównania usług, np. w serwisie Furgonetka.pl. Dzięki serwisowi Furgonetka możesz szybko zorientować się w ofertach kurierów i znaleźć tę najkorzystniejszą dla siebie. Różnice cenowe przy paczkach o określonej wadze czy wymiarach mogą być różne u konkretnych firm kurierskich.

Furgonetka oferuje tanie przesyłki kurierskie bez ukrytych opłat. Opłaty paliwowe i drogowe są już wliczone w cenę paczek. Dzięki temu oszczędzasz i możesz korzystać z  korzystnej oferty. Wejdź na https://furgonetka.pl/ i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com