Korzyści posiadania firmowego konta bankowego

Firmowe konto bankowe to nie tylko wiele korzyści, ale przede wszystkim konieczność zarówno dla większych, jak i mniejszych firm. Dzięki temu w prosty sposób można rozdzielić wydatki osobiste od firmowych. Zanim jednak założymy konto na firmę, warto rozejrzeć się w ofercie co najmniej kilku banków, gdyż może się ona sporo różnić.

Najlepsze konto firmowe w firmowybank.pl to doskonała porównywarka kont bankowych przeznaczonych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wśród szerokiej oferty kont coś dla siebie znajdą zarówno osoby, które mają jednoosobową działalność, jak i duże przedsiębiorstwa. Przy wyborze konkretnej oferty warto kierować się przede wszystkim kosztami prowadzenia rachunku, a także wieloma dodatkowymi opcjami, które banki oferują do kont firmowych.

Im mniej opłat, tym lepiej

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na comiesięczne stałe opłaty. Bardzo często banki, które oferują darmowe konta, mają jednocześnie wyższe opłaty za wykonywanie przelewów. Może to być dosyć kosztowne szczególnie w przypadku tych firm, które co miesiąc wykonują kilkaset czy kilka tysięcy transakcji. Warto więc poszukać takiej opcji, która w tym względzie będzie najbardziej korzystna. Dobrze jest tez sprawdzić, jak wyglądają prowizje za inne transakcje, szczególnie te wykonywane za granicę czy do urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Możliwość pełnego panowania nad firmowymi finansami

W kontach firmowych banki umożliwiają założenie wielu subrachunków, co umożliwia pogrupowanie, a jednocześnie uporządkowanie firmowych finansów. Można więc rozdzielić wydatki, jakie co miesiąc trzeba ponosić na wypłaty dla pracowników, opłaty comiesięcznych faktur czy zobowiązań finansowych od tych środków, które można przeznaczyć na cele inwestycyjne. W ramach konta firmowego można otwierać konta oszczędnościowe, lokaty i inne produkty inwestycyjne, które sprawią, że pieniądze znajdujące się na koncie będą na siebie pracowały.

Łatwiej o kredyt w banku, w którym jest konto firmowe

Oprócz tego, firmowe konto w banku to także dużo większe możliwości w sytuacji, gdy potrzebujemy większej gotówki na rozwój firmy. Jeśli chcemy wziąć kredyt gotówkowy czy obrotowy na firmę, warto najpierw sprawdzić ofertę banku, w którym posiadamy konto firmowe. Przede wszystkim dlatego, że taki kredyt jest o wiele łatwiej otrzymać. Bank ma bowiem możliwość wglądu w firmowe konto, wie, jakie co miesiąc są na nim obroty, może nawet sprawdzić, czy co miesiąc są odprowadzane składki na ZUS czy podatki do urzędu skarbowego.

Dzięki temu dla banku taka firma jest bardziej wiarygodna i może bez problemy utrzymać kredyt bez konieczności dostarczania wielu dokumentów czy spełniania wyśrubowanych formalności. Firmy mogą również otrzymać karty kredytowe spełniające ich oczekiwania, czyli przede wszystkim niedrogie, ale za to z dużym limitem. Wybierając konto bankowe warto więc dokładnie sprawdzić, jaka jest oferta dla klientów posiadających takie konta i z czego dokładnie mogą oni korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com