Korzyści płynące z dedykowanych rozwiązań business intelligence w firmie

marketing szeptany

Rozwiązania business intelligence w widoczny sposób wpływają na funkcjonowanie firm. Są nastawione na optymalizację procesów prowadzących do podejmowania skutecznych decyzji biznesowych. W jaki sposób? Selekcjonują dane potrzebne do znalezienia rozwiązania na konkretne zagadnienie, tym samym skracając czas, który normalnie byłby przeznaczony na uporządkowanie, połączenie i przeanalizowanie informacji przez pracownika. Jakie korzyści dla Twojej firmy może przynieść zaimplementowanie technologii BI? Sprawdź.

Porządek w danych

Dużym problemem, szczególnie w przypadku korporacji oraz szybko rozwijających się firm, jest przytłaczająca ilość danych. Każdego dnia do biura napływają nowe informacje, a ich odpowiednie uporządkowanie, to podstawa na drodze do właściwej ich interpretacji w przyszłości. Narzędzia BI potrafią integrować ze sobą dane pochodzące z różnych źródeł, aby możliwe było obliczenie konkretnych wyników dla wybranej zmiennej. To oznacza ułatwienie sprawdzania wydajności procesów zachodzących w działalności, opłacalności inwestycji czy cech potrzebnych na stanowisko pracownicze oraz wielu innych czynników.

Rozwiązania business intelligence dają firmie bezpieczeństwo

Korzystając z najnowszej technologii, rozwiązania business intelligence polegają w dużej mierze na przechowywaniu danych w tzw. chmurze. Hurtownie danych są wtedy zabezpieczone, a dostęp do nich mają tylko upoważnione osoby. Co więcej, można dotrzeć do dowolnej informacji z dowolnej lokalizacji i urządzenia. Musi być ono jednak autoryzowane i dostosowane do działania zaprogramowanej architektury danych.

Czytelne wizualizacje

Dużym problemem przy analizowaniu, jak i przedstawianiu danych jest ich odpowiednie zwizualizowanie. Wybrane narzędzie business intelligence, jak np. Tableau lub Power BI, ukazują zdobyte informacje w formie czytelnych i łatwych do zrozumienia wykresów i innych form raportów. Dzięki temu można od razu przejść do analizowania sytuacji, nie martwiąc się o skomplikowane obliczenia matematyczne.

Płynna komunikacja

Istotną korzyścią, jaką często niesie za sobą działanie w technologii BI, jest polepszenie komunikacji między poszczególny działami w firmie. Wielu pracowników o różnych specjalnościach może pracować na danych w tym samym czasie i dzielić się swoimi spostrzeżeniami w czasie rzeczywistym. To przyspiesza proces przepływu informacji. Co więcej narzędzia business intelligence są intuicyjne w obsłudze i pozwalają na łatwą integrację danych dzięki czytelnemu interfejsowi. Wobec tego nawet osoby bez wiedzy analitycznej lub programistycznej mogą dokonywać w programie potrzebnych analiz i wyciągać z nich trafne wnioski.

Pomoc w podejmowaniu decyzji biznesowych

Zapewne zaletą BI najlepiej przemawiającą do właścicieli firm jest widoczna poprawa w celności podejmowanych decyzji na różnych płaszczyznach. Rozwiązania business intelligence mogą pomóc zarówno w procesie rekrutacji, obmyśleniu strategii premiowania, jak i określaniu, a następnie osiąganiu założonych celów rozwojowych i biznesowych. Opieranie decyzji na rzetelnych danych, pomaga uniknąć nietrafnych inwestycji, a tym samym zmniejszyć ponoszone koszta, nieprzynoszące firmie zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com