Wielkie korzyści z faktoringu Monevia – dla małych firm w dowolnej branży

Czy prowadzisz małą firmę? Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie znasz delikatną procedurę równoważenia, która jest wymagana, aby zapewnić wystarczający przepływ gotówki w Twojej firmie do płac, nawet jeśli masz faktury, które nie zostały jeszcze zapłacone przez klientów.

Czy zdajesz sobie jednak sprawę z faktu, że firmy faktoringowe takie jak Monevia zostały utworzone w celu zapewnienia właścicielom małych firm MSP bardzo potrzebnego przepływu środków pieniężnych, aby móc utrzymać działalność?

Jednak zanim postawisz na faktoring dla MSP z Monevia nusisz zrozumieć:

  • Pojęcie fakturowania,

  • Koncepcję finansowania faktury,

  • Opcje finansowania.


Gdy zdobędziesz tę wiedzę, będziesz w stanie podjąć najlepszą decyzję finansową dla swoich potrzeb biznesowych – którą zapewne będzie
faktoring dla małych firm Monevia.

Faktoring dla małej firmy z Monevia – czyli co?

Z technicznego punktu widzenia faktoring nie jest uważany za pożyczkę. W rzeczywistości proces polega na tym, że właściciele firm sprzedają swoje faktury po obniżonej cenie firmie specjalizującej się w tej niszy i Monevia jest jedną z najbardziej renomowanych. W zamian firma faktoringowa Monevia przekaże właścicielowi firmy gotówkę i będzie wówczas właścicielem faktur i windykuje zaległe zadłużenie w ciągu 30 dni do 90 dni.

Na przykład możesz posiadać mały sklep z częściami samochodowymi. Sprzedajesz niektóre swoje produkty innej firmie i tworzona jest faktura w wysokości 12 000 zł. Mimo że klient zgodził się na spłatę faktury w ciągu 30 dni, potrzebujesz gotówki, aby spełnić warunki listy płac w następnym tygodniu. Pojawia się problem, a jest nim brak gotówki. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie Monevia oferując dopasowany faktoring dla małych firm.

Oczywiście faktoring dla mikrofirm nie jest jedynym rozwiązaniem – masz kilka opcji. Możesz ubiegać się o tradycyjną pożyczkę z pożyczkodawcą, jednak prawdopodobnie potrzebujesz doskonałego kredytu wraz z fizycznym zabezpieczeniem…. Z drugiej strony możesz zostać zatwierdzony do pożyczki, ale zamknięcie pożyczki potrwa kilka tygodni…

Lepszą opcją okazuje się właśnie skontaktowanie się z firmą faktoringową. Mogą zgodzić się na sprzedaż faktury za wcześniej, klarownie ustaloną stawkę. Byłoby to równe pierwotnej kwocie faktury pomniejszonej o opłatę faktoringową w ustalonej z Monevia wysokości.

Pamiętaj, że to tylko przykład, a opłaty faktoringowe w różnych firmach mogą być różne. Niemniej jednak okazuje się, iż Monevia ma dla właścicieli mikro firm jedne z najbardziej atrakcyjnych form współpracy. Dokładny procent zależy od czynników takich jak:

  • Kwota faktury

  • Wielkość sprzedaży Twojej firmy

  • Zdolność kredytowa twojego klienta

Jedną z największych zalet skorzystania z faktoringu dla małych firm Monevia jest to, że Twoja firma otrzyma gotówkę potrzebną na kapitał i pomoże jej to wypełnić lukę, która powstaje, gdy fakturujesz wolniej płacących klientów.

Kolejną zaletą jest to, że gdy poprawia się przepływ środków pieniężnych w Twojej firmie, nadal będziesz w stanie dotrzymać dłuższych terminów płatności swoich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com